Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2019, 20:32

autor: Entelarmer

Gothic II - otwarto forum serwera Elisium Role Play

Ruszyło oficjalne forum Elisium Role Play – serwera wieloosobowego do gry Gothic II: Noc Kruka. Znajdziecie tam wszelkie szczegóły na temat projektu, który wkrótce pozwoli Wam na przeżycie wspólnych przygód w uniwersum kultowej serii RPG.

Słuchajcie, słuchajcie! Forum Elisium Role Play oficjalnie uznaje się za otwarte! - Gothic II - otwarto forum serwera Elisium Role Play - wiadomość - 2019-10-07
Słuchajcie, słuchajcie! Forum Elisium Role Play oficjalnie uznaje się za otwarte!

Nikogo nie trzeba przekonywać, że seria Gothic wciąż cieszy się sporą popularnością. Dość spojrzeć na doniesienia o kolejnych modyfikacjach dla drugiej odsłony cyklu, czy to powstających w naszym kraju, czy też przetłumaczonych z innych języków. Jednak prócz Kronik Myrtany czy Cieni przeszłości można też znaleźć nieco odmienne inicjatywy. Do takich należy Elisium Role Play, czyli fabularny serwer wieloosobowy Gothica II z dodatkiem Noc Kruka, oparty na platformie Gothic 2 Online. Jak poinformowali twórcy, prace nad nim weszły w ostatnią fazę i z tej okazji uruchomiono dedykowane forum. Tam znajdziemy m.in. temat z listą plików niezbędnych do gry. Ogłoszeniu towarzyszy nowy zwiastun udostępniony przez zespół odpowiedzialny za produkcję.

O Elisium Role-Play ostatni raz słyszeliśmy w 2017 roku, kiedy to przybliżyliśmy założenia projektu. Zgodnie z nazwą, zabawa opiera się na schemacie znanym z typowych towarzyskich gier fabularnych: tworzymy własną postać, a następnie odgrywamy ją w świecie gry. W tym przypadku jest to królestwo Archolos, cenione w Myrtanie za swoje wino (a „przypadkiem” będące przerobioną Górniczą Doliną z pierwszego Gothica). Nie liczcie jednak na idylliczną sielankę, bo nawet tutaj widać efekty trwającej wojny z orkami. Uchodźcy z kontynentu nie pomagają w utrzymaniu porządku na wyspie, i tak zagrożonego przez klany asasynów oraz nieumarłych okupujących nawiedzoną twierdzę Undabar.

Elisium Role Play pozwoli nam wybrać, kim chcemy być w świecie Gothica. - Gothic II - otwarto forum serwera Elisium Role Play - wiadomość - 2019-10-07
Elisium Role Play pozwoli nam wybrać, kim chcemy być w świecie Gothica.

W przeciwieństwie do oryginalnego Gothica II, kierowany przez nas bohater nie jest przepowiadanym wybrańcem Innosa czy innym zabójcą smoków. Zamiast tego wcielamy się w zwykłego człowieka, czy to rodowitego mieszkańca Archolos, czy też uchodźcę z Myrtany. Zgodnie z założeniami twórców, serwer da nam pełną swobodę nie tylko w dostosowaniu wyglądu awatara. Będziemy mogli być myśliwym polującym na dzikie bestie, ale też drwalem, górnikiem, urzędnikiem czy nawet pijakiem. Chętni do poznania ciekawych historii znajdą też zadania fabularne poza miastem, aczkolwiek wyprawy te będą ryzykowne. Nie dość bowiem, że będziemy musieli uważać na zagrożenia środowiskowe, to w pewnej odległości do murów osad możemy stać się celem ataku innych graczy.

Dostrzegam tu inspiracje sierpniowym pokazem Death Stranding. - Gothic II - otwarto forum serwera Elisium Role Play - wiadomość - 2019-10-07
Dostrzegam tu inspiracje sierpniowym pokazem Death Stranding.

W porównaniu do jednoosobowej zabawy, Elisium Role Play zaoferuje garść dodatkowych atrakcji. W trakcie gry będziemy mogli zakupić własny dom, na przykład w mieście Wiltmark. Prócz tego znajdziemy tu wszelkie systemy gry wieloosobowej, pozwalające na wchodzenie w rozmaite interakcje z innymi graczami. Nie liczcie jednak na grind rodem z typowych MMO. Autorzy zastrzegli, że na serwerze będą odpowiednie ograniczenia, dzięki którym rozgrywka ma pozostać skupiona wokół odgrywania postaci. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat Elisium Role Play, odsyłamy Was do sekcji pytań i odpowiedzi na oficjalnej stronie projektu. Możecie też sprawdzić filmik udostępniony przez twórców, omawiający najważniejsze elementy serwera.

Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie zostanie otwarty serwer. Jednak nie powinniśmy czekać zbyt długo. Jak czytamy w ogłoszeniu na oficjalnym forum, zespół potrzebuje tylko zadbać o sprawy organizacyjne. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.