Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2019, 15:15

autor: Bartosz "XxX" Faryna

Pierwsze fragmenty rozgrywki z moda Gothic II: Kroniki Myrtany

Po wielu tygodniach ciszy w mediach społecznościowych SoulFire, twórcy moda Kroniki Myrtany do gry Gothic II, opublikowali film, w którym zdradzają nowe szczegóły dotyczące produkcji i pokazują pierwsze fragmenty rozgrywki.

W nowym filmie twórcy odpowiadają na najważniejsze pytania społeczności / źródło: Kroniki Myrtany. - Pierwsze fragmenty rozgrywki z moda Gothic II: Kroniki Myrtany - wiadomość - 2019-09-09
W nowym filmie twórcy odpowiadają na najważniejsze pytania społeczności / źródło: Kroniki Myrtany.

W internecie przez długi czas cicho było na temat Kronik Myrtany, jednak ostatnio opublikowane wideo pokazuje, że prace przebiegają zgodnie z planem, a spora część moda jest już tak naprawdę gotowa. Z filmu możemy poznać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania oraz przekonać się, na jakim etapie tworzenia jest zespół.

Mod Kroniki Myrtany ma przedstawiać losy królestwa pod panowaniem Rhobara II. Dzięki pierwszej części, zatytułowanej Archolos, poznamy wydarzenia mające miejsce dziesięć lat przed tymi znanymi z pierwszej części gry Gothic. Przeniesiemy się na tytułową wyspę i raz jeszcze zanurzymy w niesamowity świat Gothica.

Na razie niestety nie wiadomo, kiedy mod ujrzy w końcu światło dzienne. Twórcy zapewniają, że będzie to w 2020 roku, niestety nie są w stanie bardziej sprecyzować informacji. Na końcu nagrania możemy usłyszeć słowa:

Pracujemy ciężko, aby stało się to jak najszybciej!

Twórcy uspokajają również fanów zaniepokojonych o losy produkcji. Jak wynika z informacji zamieszczonych w nagraniu, brak jakichkolwiek wieści oznacza, że prace nad modyfikacją są naprawdę intensywne.

Historia Kronik Myrtany jest dość burzliwa i zawiła. Pierwotnie projekt nosił nazwę Dzieje Khorinis, jednak w 2018 roku doszło do rozłamu w zespole, przez co grupa podzieliła się na dwa obozy. Żaden z nich nie chciał rezygnować ze swoich planów, dlatego jeden kontynuował pracę pod pierwotną nazwą, natomiast drugi zmodyfikował tytuł moda na Kroniki Myrtany.