Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2018, 15:43

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Gothic II - jeden z modów Dzieje Khorinis to od teraz Kroniki Myrtany

Grupa moderska SoulFire poinformowała, że zmieniła podtytuł projektu Gothic II: Dzieje Khorinis na Kroniki Myrtany. W rozwinięciu wiadomości znajdziecie kilka screenów z moda i dodatkowych szczegółów na jego temat.

Kroniki Myrtany zaoferują m.in. wielowymiarowe postacie i złożone wątki poboczne. - Gothic II - jeden z modów Dzieje Khorinis to od teraz Kroniki Myrtany  - wiadomość - 2018-05-03
Kroniki Myrtany zaoferują m.in. wielowymiarowe postacie i złożone wątki poboczne.
Gothic II: Kroniki Myrtany w skrócie:
  1. mod tworzony przez zespół SoulFire;
  2. zostanie podzielony na części;
  3. opowie o losach Królestwa Myrtany pod panowaniem króla Rhobara II.

Kilka tygodni temu donosiliśmy, że ciekawie zapowiadająca się modyfikacja Dzieje Khorinis do gry Gothic II ma duże problemy. W zespole doszło do rozłamu i podzielił się on na dwa obozy. Jeden należy do Piotra „Darka” Czołnowskiego, który zebrał już resztę ekipy i rozpoczął pracę nad modem o tym samym tytule. Nie wiemy, na jakim etapie znajduje się ten projekt, ale należy pamiętać, że to ta grupa moderska posiada nagrania aktorów udzielających się przy pierwotnej wersji dubbingu Dziejów Khorinis. Natomiast drugi zespół, czyli SoulFire, poinformował ostatnio, że nie wywiesił białej flagi i zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami kontynuuje pracę nad modyfikacją, która od teraz nosi nazwę Kroniki Myrtany. W krótkim oświadczeniu stwierdzono również, że świat gry nie jest tworzony od podstaw, gdyż:

Aktualny postęp został niemal w całości stworzony przez grafików, którzy pozostają w naszym zespole.

Zapewne część z Was nie śledzi dokładnie losów Dziejów Khorinis i sytuacja może być nieco niezrozumiała. W skrócie, powstają dwa mody do gry Gothic II:

  • Dzieje Khorinis – projekt tworzony przez nowy zespół Piotra „Darka” Czołnowskiego, który posiada prawa do nagrań aktorów (m.in. Małgorzaty Potockiej, Adama Baumana i Krzysztofa Zakrzewskiego);
  • Kroniki Myrtany – modyfikacja, za którą odpowiada pozostała część ekipy SoulFire, czyli byli twórcy Dziejów Khorinis, posiadający właściwy kod.

Z oficjalnej strony Kronik Myrtany można wyczytać kilka dodatkowych informacji. Przede wszystkim ma to być seria modyfikacji, przedstawiająca losy Królestwa Myrtany pod panowaniem króla Rhobara II. Pierwsza część o tytule Archolos ukaże wydarzenia mające miejsce na dziesięć lat przed tymi z pierwszego Gothica. Gracze przeniosą się na tytułową wyspę, gdzie:

Będziemy mieli okazję zapuścić się do najgłębszych kopalń, zwiedzić ustronny klasztor Adanosa, posłuchać plotek w jednej z lokalnych tawern i zobaczyć wiele innych, interesujących miejsc, których sekrety będą ujawnione tylko najśmielszym z odkrywców...

Oprócz nowego regionu projekt, podobnie jak Dzieje Khorinis, zaoferuje profesjonalny dubbing aktorski i ma być zgodny z uniwersum serii. Obiecano jeszcze wielowymiarowe postacie, złożone wątki poboczne, niewidziane wcześniej bronie, przedmioty oraz frakcje, a także kilka innych atrakcji. Termin premiery pierwszej części Kronik Myrtany nie jest jeszcze znany.