Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2018, 16:24

autor: Góral

Dzieje Khorinis - nowa ekipa rozpoczęła pracę

Dostaliśmy informację od przedstawiciela zespołu Dziejów Khorinis, pracującego nad tytułową modyfikacją do gry Gothic II. Zapewniono w niej, że projekt zostanie ukończony i już udało się zebrać ekipę około 30 osób, które rozpoczęły pracę.

Dzieje Khorinis - nowa ekipa rozpoczęła pracę - ilustracja #1
Gothic II: Dzieje Khorinis w skrócie:
  • modyfikacja do gry Gothic II;
  • tworzona wcześniej przez ekipę moderską SoulFire;
  • obecnie nad projektem pracuje nowy zespół założony przez byłego szefa SoulFire;
  • stara grupa pracuje nad własną wersją modyfikacji, ale nie posiada nagrań aktorów.

Pod koniec marca informowaliśmy o problemach wyczekiwanej polskiej modyfikacji Gothic II: Dzieje Khorinis. Sprawa jest dość zagmatwana, jedna i druga strona ma swoje argumenty, ale w skrócie, w zespole SoulFire doszło do konfliktu, w wyniku którego odszedł szef ekipy, zabierając nagrania aktorów. Dodatkowo założył on nową grupę moderską i zamierza dokończyć projekt. To samo chce zrobić stara drużyna, ale będzie ona musiała sama postarać się o profesjonalny dubbing i najpewniej wydać modyfikację pod inną nazwą.

Dziś dostaliśmy informację od Łukasza „TuneLorda” Rdzanka, reprezentującego zespół Dziejów Khorinis, czyli tej nowej ekipy, założonej przez byłego szefa SoulFire. W przesłanym oświadczeniu stwierdzono, że:

Zespół Dziejów Khorinis całkowicie odcina się od wszelakich działań i pomówień samozwańczego studia SoulFire. Zespół nie chce więcej komentować zmyślonych historii oraz haniebnych i nieprofesjonalnych działań studia SoulFire (m.in. promowania własnej modyfikacji na zawłaszczonym, dawnym profilu Dziejów Khorinis z ugruntowanym funbase’em) [zachowano oryginalną pisownię]

Ponadto ujawniono, że proces rekrutacji przebiega bardzo sprawnie i zatrudniono już około trzydziestu doświadczonych osób z branż IT, dewelopingu i marketingu, z którymi zapoznacie się na oficjalnej stronie. W nowym zespole znajdują się też niektórzy moderzy ze starej ekipy. Grupa już teraz gwarantuje, że:

Mod do gry Gothic II „Dzieje Khorinis” ujrzy światło dzienne i będzie dopracowany na najwyższym, możliwym do realizacji przez zespół, poziomie zarówno pod kątem rozgrywki, fabuły jak i skryptów.

W najbliższym czasie mamy poznać efekty pracy, gdyż m.in. na facebookowym profilu publikowane będą rozmaite materiały – od zwiastunów z fragmentami rozgrywki, aż po nagrania z aktorami i inne ciekawostki.

Sumując to wszystko, nowy zespół już istnieje i jest całkiem liczny, a dodatkowo cały czas zatrudniane są kolejne osoby (jeżeli chcecie pomóc, to możecie zgłosić się w tym miejscu). Wydaje się więc, że nie wszystko stracone i Gothic II: Dzieje Khorinis być może ukaże się w takiej postaci, na jaką czekamy od długiego czasu. Premiery jednak chyba nie ma się co spodziewać w najbliższym czasie, gdyż wygląda na to, że prace zaczynają się praktycznie od nowa. Należy bowiem pamiętać, że choć kwestię nagrań aktorów moderzy mają z głowy, to stara ekipa posiada opracowany do tej pory kod.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Gothic II

Gothic II