Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2021, 17:34

autor: Entelarmer

Gothic 2: Kroniki Myrtany - ambitny polski mod ma datę premiery

Po wielu latach fani gry Gothic II wreszcie doczekają się premiery Kronik Myrtany. Już wkrótce polski mod zadebiutuje m.in. na platformie Steam.

Pamiętacie jeszcze Dzieje Khorinis i Kroniki Myrtany? Wygląda na to, że po licznych zawirowaniach drugi z tych ambitnych polskich modów (a właściwie jego pierwsza część) do Gothica II w końcu ma dokładną datę premiery na Steamie – 10 grudnia 2021 roku (produkcja będzie również dostępna do pobrania poza tą platformą). Modyfikacja doczekała się też nowego zwiastuna, zdradzającego tę informację.

Minęło sporo czasu, odkąd ostatni raz słyszeliśmy o dziele Polaków z grupy The Chronicles of Myrtana (dawniej SoulFire). Niegdyś ekipa stanowiła część zespołu pracującego nad innym projektem dla fanów Gothica – wspomnianymi Dziejami Khorinis. Jednakże trzy lata temu doszło do rozłamu i w efekcie z jednego moda zrobiły się dwa, tworzone przez osobne zespoły.

Nawet po tym niefortunnym biegu zdarzeń oba projekty wzbudzały zainteresowanie. Po części wynikało to z zaangażowania profesjonalnych aktorów, którzy udzielili głosów postaciom w Dziejach Khorinis i Kronikach Myrtany. Twórcy tego drugiego projektu obiecali też m.in. nowe bronie oraz stronnictwa, wielowymiarowych bohaterów i wiele więcej.

Należy zaznaczyć, że podana data premiery może odnosić się nie do całych Kronik Myrtany, lecz jedynie ich pierwszej części (zakładając, iż twórcy nie zrezygnowali z koncepcji serii modyfikacji). Archolos ukaże wydarzenia na tytułowej wyspie, które rozegrały się 10 lat przed historią Bezimiennego w Górniczej Dolinie. Mod zostanie udostępniony za darmo i będzie wymagał posiadania Gothica II z dodatkiem Noc Kruka, na przykład w Złotej Edycji, która jest obecnie przeceniona na Steamie. Wkrótce dowiemy się, czy warto było czekać długie lata na powrót do Myrtany (zresztą nie jedyny).