Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2021, 17:41

autor: mokosh

New World nawiedza plaga botów

Boty są mankamentem każdego MMO i nie inaczej sprawa ma się w kwestii New World, gdzie problem staje się coraz bardziej dotkliwy.

W SKRÓCIE:
  1. New World boryka się z kolejnym problemem, jakim zdają się być liczne boty obecne na serwerach.
  2. Gracze, którzy mają dość marnego w skutkach zgłaszania botów, decydują się na bardziej przyziemne metody pozbywania się tego kłopotu, np. korzystają z pomocy mobów.

New World raczej nie przekonuje graczy do siebie tym, w jakim jest stanie. Nie chodzi tu tylko np. o nużący end game, ale teraz także o pojawiające się na serwerach boty. Gracze coraz bardziej skarżą się na nie, choć liczne zgłoszenia zdają się nie przynosić żadnego skutku.

Wiadomo, że kwestia botów nie dotyczy jedynie MMO od Amazon Game Studios, ten problem obecny jest w każdej grze z owego gatunku i niewiele da się z tym zrobić. Jednak społeczność New World zdaje się odczuwać tę uciążliwość znacznie bardziej niż inne produkcje:

Mój serwer jest zalany [botami – dop. red]. Wszędzie się teraz o tym mówi. Nigdy nie widziałem, żeby w grze było aż tak źle z botami – napisał fahoot pod wpisem na temat botów na Reddicie.

Poważnie, dzięki za zwrócenie na to uwagi. Nie było ich przez dłuższy czas, ale teraz wróciły w pełnej krasie. Znalazłem grupę pięciu łowiących na spocie Rare w Cutlass Keys. Czat jest zasypany wiadomościami typu „złoto/ruda próżni na sprzedaż”. Czy stało się coś, co pozwoliło im wrócić do gry? – napisał 42mir4.

To tylko dwa przykładowe komentarze. Poza Redditem od skarg roi się także na Steamie czy oficjalnym forum gry. Zatem problem wydaje się być poważniejszy niż po prostu zwykła obecność botów. Zresztą widać to także po takich stwierdzeniach:

Na moim serwerze boty są na większości głównych szlaków surowcowych. Farmią gwiezdny metal, jedwab, konopie, żelazo, skórę i orichalcum w Reekwater. Gość od bota zbierającego jedwab ma nawet kanał na YouTube, gdzie pokazał, jak napisać własny skrypt do farmienia w New World. On nawet się z tym nie kryje i wciąż nie dostał bana – napisał Revorne-Rev pod innym wpisem na temat botów na Reddicie.

Póki co Amazon zdaje się nie odpowiadać w żaden sposób na zgłoszenia graczy, dlatego też wzięli oni kwestię botów w swoje ręce. W komentarzach pod wpisami możemy przeczytać o wykorzystaniu sposobów znanych z innych MMO, takich jak:

  1. zbieranie grupek wrogów (mobów), a następnie kierowanie ich na boty (chociaż część jest na tyle „inteligentna”, że z nimi walczy),
  2. ustawianie namiotów w kształt litery „u”, co blokuje boty (lecz niektóre z nich podobno potrafią je przeskoczyć).

Jak zatem widać, gracze robią, co mogą, aby „uratować” grę od inwazji botów. Zagadką jest jedynie to, jak na tę sytuację zareaguje deweloper, ponieważ New World już traci na popularności. Nie pomaga również powracający problem z ekonomią w grze, do którego swoją drogą boty także się przykładają.

  1. New World - poradnik do gry
  2. Recenzja New World - MMO, którego potrzebowałem