Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2021, 12:37

W New World trwa walka o uratowanie ekonomii przed oszustami

New World napotkało kolejne problemy. Tym razem zagrożona była ekonomia gry, nadwyrężona przez graczy duplikujących swoje przedmioty.

W SKRÓCIE:
  • Gracze New World znaleźli nowy sposób na duplikację przedmiotów.
  • Okazało się to zagrożeniem dla wewnętrznej ekonomii gry.
  • Na szczęście problem jest monitorowany przez twórców, którzy zbanowali oszustów.

New World napotkało kolejne problemy, które wpłynęły negatywnie na doświadczenia graczy. Tym razem nie chodzi jednak o możliwość stania się nieśmiertelnym lub inne małe bugi. W ubiegły weekend zagrożony został cały system ekonomiczny. Wszystko z powodu odkrytego przez niektórych użytkowników nowego sposobu na duplikowanie przedmiotów.

Okazuje się, że gracze przy pomocy prostego triku byli w stanie pomnażać nawet tak drogie przedmioty, jak trofea, które następnie z zyskiem sprzedawali. To nie pierwszy raz, gdy New World mierzy się z tego rodzaju problemem. Nietrudno się domyślić, że mogło to w znacznym stopniu wpłynąć na wartość towarów dostępnych na wirtualnym rynku. W efekcie zaburzyłoby dotychczasowy balans i popsułoby doświadczenia wielu uczciwych graczy, którzy nie chcieli brać udziału w procederze.

Z czasem problem został zauważony przez twórców, którzy wczoraj poinformowali na oficjalnym forum gry, że pracują nad jego rozwiązaniem. Aby zapobiec większym szkodom, zablokowano na pewien czas możliwość jakiejkolwiek wymiany majątku pomiędzy graczami. Ponadto zapowiedziano, że każda osoba, która była zaangażowana w nielegalną duplikację przedmiotów, spotka się z poważnymi konsekwencjami.

Dziś opublikowano za to kolejny post, w którym ogłoszono, że twórcy poradzili sobie z oszustami. Permanentne bany dosięgnęły przynajmniej 1660 osób, które skorzystały z exploita. Ponadto z rynku usunięto około 98% powielonych przedmiotów. Nadal nieaktywna pozostaje jednak jakakolwiek wymiana pomiędzy graczami. Możliwe, że ulegnie to zmianie w najbliższym czasie.

Twórcy zapowiedzieli również, że w przyszłości postarają się szybciej reagować na podobne zdarzenia. Mają także zamiar naprawić wadliwe systemy nadal występujące w grze. Jednocześnie zaznaczyli, że w dalszym ciągu będą monitorować transakcje zachodzące na wirtualnym rynku, aby znaleźć każdego gracza, który dopuści się oszustw tego rodzaju. Z gry najprawdopodobniej nie wyeliminowano bowiem wspomnianego exploita. Ostra reakcja deweloperów powinna jednak zniechęcić większość użytkowników, którzy zamierzali go wykorzystać.