Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2021, 15:00

W New World trwa walka ze spamerami i duplikacją złota; patch 1.0.5 już dostępny

Patch 1.0.5 usuwa z New World błędy pozwalające na duplikację złota i przedmiotów, ale Amazon Games wzięło na cel także spamujących handlarzy i ceny rekonfiguracji postaci.

New World doczekał sie kolejnej aktualizacji. Patch o numerze 1.0.5 zadebiutował o godzinie 15:00 czasu polskiego i przyniósł sporo poprawek.

Bodajże najważniejsze zmiany dotyczą wirtualnej waluty, a dokładniej nagminnie występujących botów-sprzedawców i błędów umożliwiających duplikację przedmiotów, w tym złota. Twórcy usunęli bugi pozwalające na powielanie monet (po wyłączeniu handlu w projektach terytorium) oraz przedmiotów w składzikach i na stanowiskach rzemieślniczych. Zdecydowano się też na wprowadzenie ograniczeń w handlu – od teraz będzie to możliwe wyłącznie dla postaci na 10. poziomie doświadczenia i wyższym, mających co najmniej 72 godziny rozgrywki na koncie. Poza tym podjęto bardziej bezpośrednie działania, czytaj: zablokowano konta zgłoszone przez społeczność.

W walce z wcale-nie-kryzysem walutowym pomogą drobne usprawnienia w postaci zmniejszonego kosztu rekonfiguracji cech postaci w monetach i biegłości używania broni w azothcie. Usunięto też opłaty za korzystanie z zestawów naprawczych. Jednocześnie zmniejszono nagrody dla drużyny przegrywającej starcie w Napadzie na posterunek, co ma zachęcić graczy do faktycznej rywalizacji.

Poza tym twórcy wzięli na warsztat balans gry (na przykład zablokowano możliwość dzierżenia w dwóch rękach tego samego oręża) i liczne błędy związane m.in. z zaklęciami, interfejsem oraz utratą domu po wylogowaniu się w trakcie prac konserwacyjnych (tak, poszkodowani otrzymają rekompensatę). Pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnej stronie New World.

  1. Oficjalna strona gry New World
  2. Recenzja New World – MMO, którego potrzebowałem
  3. New World – poradnik do gry

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej