Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2021, 10:54

Project Awakening - pierwsze od lat nowe wideo z imponującego RPG

W sieci pojawił się pierwszy od trzech lat nowy materiał wideo z Project Awakening, czyli obiecującego RPG-a, nad którym pracuje studio Cygames.

Wiele osób spisało Project Awakening na straty, ale okazuje się, że projekt nadal jest w produkcji. Odpowiedzialny za niego japoński zespół Cygames opublikował właśnie pierwszy od trzech lat nowy materiał wideo.

Filmik pokazano podczas streamu Cygames Tech Conference, poświęconego technologii wykorzystywanej w projektach zespołu. Nie jest więc zaskoczeniem, że materiał koncentruje się na zademonstrowaniu możliwości silnika Cylista Game Engine, na którym powstaje Project Awakening. Na wideo można zobaczyć m.in. system generacji terenu oraz roślinności, gdzie ręcznie tworzone detale wspomagane są rozwiązaniami proceduralnymi. Całość prezentuje się imponująco.

Cylista Game Engine to autorska technologia studia Cygames, co może tłumaczyć długi proces produkcyjny gry.

Przypomnijmy, że Project Awakening zapowiedziano w 2018 roku i wtedy miała to być produkcja ekskluzywna dla PlayStation 4. Teraz nie ma już na to żadnych szans i pozostaje jedynie pytanie, czy projekt trafi wyłącznie na PlayStation 5 czy też zadebiutuje na wielu platformach sprzętowych.

Project Awakening to RPG akcji osadzone w realiach fantasy, które zaoferuje otwarty świat. Przy zapowiedzi gry producent Kenichiro Takaki informował, że jest ona projektowana tak, aby zainteresować zachodnich graczy.

Warto dodać, że to nie jedyny projekt tego typu, nad którym pracuje Cygames. Zespół tworzy również Granblue Fantasy: Relink. Ta gra postawi jednak na stylistykę anime oraz znacznie szybszy system potyczek (Project Awakening inspiruje się raczej rozwiązaniami z serii Dark Souls oraz Monster Hunter), więc obie produkcje nie będą sobie wchodziły w drogę.

  1. Oficjalna strona gry