Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2021, 14:16

autor: Entelarmer

Start sieciowych testów Elden Ring; są nowe nagrania z rozgrywki

W Elden Ring ruszyły zamknięte testy sieciowe (Network Test). Dzięki temu pojawiło się mnóstwo nowych nagrań z rozgrywki.

Rozpoczęły się zamknięte sieciowe testy Elden Ring, nowej gry twórców serii Souls oraz Bloodborne. Pierwsza sesja odbyła się dziś o godzinie 12:00 i potrwa do 15:00 czasu polskiego. Przed nami jeszcze cztery etapy testów, które odbędą się w sobotę (4:00-7:00 i 20:00-23:00), niedzielę (12:00-15:00) oraz w poniedziałek (4:00-7:00). Niestety, bawić można się tylko na konsolach.

Zgodnie z nazwą, Network Test to przede wszystkim próba dla trybu wieloosobowego Elden Ring. Uczestnicy grają postaciami przygotowanymi przez twórców i przemierzają lochy oraz otwarte przestrzenie, przy okazji testując moduł sieciowy produkcji. To pozwoli deweloperom wykryć wszelkie defekty i wynikające z nich problemy.

Rzecz jasna dla graczy znacznie ważniejszą kwestią jest możliwość zobaczenia Elden Ring w akcji – czy to samemu, czy też – dla większości – na nieoficjalnych nagraniach z gry. Tych zdążyło się już pojawić całkiem sporo. Opublikowali je zarówno dziennikarze branżowi, jak i osoby powiązane ze społecznością fanów studia FromSoftware. Niestety, zaowocowało to także plagą scalperów, tym razem sprzedających nie konsole lub karty graficzne, lecz kody dające dostęp Network Test Elden Ring. Oczywiście za „uczciwą i atrakcyjną” cenę od 60 do nawet 500 dolarów.

Elden Ring zadebiutuje 25 lutego na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Do niedawna datą premiery był 21 stycznia, ale ostatecznie FromSoftware uznało, że gra potrzebuje więcej czasu. Niemniej fani nie narzekają, bo po długich miesiącach praktycznie bez żadnych informacji na temat gry Internet zalewają nowe doniesienia o Elden Ring.

  1. Oficjalna strona gry Elden Ring
  2. Spędziłem 18 godzin w grze Elden Ring – i odpowiadam na różne pytania