Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2021, 14:00

Early Access Battlefield 2042 już dostępny; lista znanych błędów opublikowana

Posiadacze edycji Ultimate oraz Gold mogą już cieszyć się z dostępu do gry Battlefield 2042. Wystartował także dziesięciogodzinny trial dla abonentów EA Play. Przy tej okazji studio DICE i firma EA opublikowały listę wielu błędów w aktualnej wersji gry.

W SKRÓCIE:
 1. Osoby, które zdecydowały się na kupno Battlefield 2042 w wersjach Gold oraz Ultimate otrzymały możliwość rozpoczęcia rozgrywki.
 2. Wystartował też dziesięciogodzinny trial gry dla opłacających abonament EA Play.
 3. Przy okazji studio DICE i firma EA opublikowały listę największych błędów znajdujących się w obecnym wydaniu gry.

Zgodnie z tym, co pisaliśmy wczoraj, osoby, które zdecydowały się na zakup Battlefield 2042 w wersjach Ultimate oraz nieco tańszej Gold, otrzymały szansę rozpoczęcia rozgrywki o tydzień wcześniej niż pozostali gracze. Posiadacze tych wydań na konsole PlayStation i Xbox mogą grać od północy, a na PC od 9:00. Ponadto odblokowana została dziesięciogodzinna wersja trial dla osób opłacających abonament EA Play – mogą oni samodzielnie ocenić, czy tytuł jest wart ich pieniędzy. Zabawa w najnowszej odsłonie głośnego cyklu pierwszoosobowych strzelanek od studia DICE powoli się rozkręca.

Early Access Battlefield 2042 już dostępny; lista znanych błędów opublikowana - ilustracja #1
Obecna wersja Battlefield 2042 ma pewne problemy.

Niestety, rozpoczynając grę w Battlefield 2042 musicie mieć na uwadze fakt, że w obecnej wersji gry znajduje się sporo błędów. Jakich konkretnie? Studio DICE i firma EA opublikowały listę tych, których istnienia są świadome (via MP1st).

 1. Po pierwsze, dotyczą one map. Niektórzy gracze mogą natrafić na problemy z działaniem serwerów podczas niszczenia fragmentów plansz lub z błędnym wyświetlaniem części obiektów.
 2. Po drugie, są one związane z botami. Czasem nie potrafią one chociażby wskrzeszać towarzyszy poległych w czasie walki.
 3. Po trzecie, można trafić na problemy z interfejsem. Mowa tu na przykład o braku napisów w filmach samouczkowych, stałym pokazywaniu komunikatu, że gra jest instalowana, choć już jest na dysku, nieładowaniu się karty gracza po zabiciu przez przeciwnika czy niezapisywaniu się pewnych rzeczy w trybie Battlefield Portal.
 4. Po czwarte, istnieją bugi związane z progresem. Niektóre zdobyte rzeczy mogą się po prostu nie pojawić w ekwipunku.
 5. Po piąte, nie wszystko wydaje się w porządku z broniami i gadżetami. Chodzi między innymi o brak możliwości odpalenia drona z pozycji leżącej oraz namierzania z jego pomocą wrogów czy niemożność schowania spadochronu po wylądowaniu.
 6. Po szóste, kłopoty dotyczą pojazdów. Mowa tu o celowaniu w pionie czy wyświetlaniu ich modeli.
 7. Po siódme, w trybie Hazard Zone można natrafić na problemy z działaniem myszki przy wyborze specjalistów (można się z tym uporać wciskając spację) czy ożywianiem postrzelonych towarzyszy.

Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

Studio DICE przyznaje, że opublikowana lista, choć całkiem pokaźna, nie jest kompletna. Są na niej jedynie pozycje, które mają priorytet do naprawy. Część z nich zostanie wyeliminowana wraz z premierowym patchem, który ujrzy światło dzienne 19 listopada.

Przypominamy, że Battlefield 2042 jest dostępny na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One oraz Xboksa Series X/S. Tytuł posiada polską wersję językową (obejmującą napisy i dialogi).

 1. Oficjalna strona gry Battlefield 2042
 2. Battlefield 2042 – recenzja (w przygotowaniu). Dla każdego coś multiplayerowego
E3 2021