Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2021, 10:02

Battlefield 2042 miał podążać za modą, mógł być innym typem gry

Według znanego informatora Battlefield 2042 miał wyglądać całkowicie inaczej. Gra była planowana jako tytuł battle royale inspirowany Apex Legends.

W SKRÓCIE:
  • Według znanego informatora Battlefield 2042 miał być grą battle royale.
  • Główną inspiracją było popularne Apex Legends.
  • Informator nie wie jednak, na jakim etapie prac porzucono ten pomysł.

Jeszcze wczoraj w sieci pojawiły się doniesienia Toma Hendersona, które wskazywały na problemy, z jakimi boryka się Battlefield 2042. Według jego źródeł szefostwo firmy, które kierowało rozwojem gry, nie miało spójnej wizji, czym właściwie ma ona być. Wśród inspiracji znalazła się ostatnia odsłona CoD: Modern Warfare, co nie wzbudziło zadowolenia wieloletnich fanów serii DICE.

Wygląda jednak na to, że mogło być o wiele gorzej. Przed powrotem do wizji klasycznego Battlefielda nowa gra miała być ponoć tytułem battle royale. Tom Henderson zdradził na Twitterze, że pierwotnie produkcja czerpała inspiracje z Apex Legends i to właśnie tego rodzaju rozgrywkę miała zaoferować graczom. Nie wie jednak, na jakim etapie prac postanowiono zmienić kierunek rozwoju tytułu.

Battlefield 2042 miał podążać za modą, mógł być innym typem gry - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Możliwe, że to właśnie tego typu radykalne zmiany koncepcji wpłynęły na problemy wewnątrz DICE. W tym przypadku trudno jednak nie zgodzić się, że finalnie podjęto lepszą decyzję. Zapowiedź nowego Battlefielda, który byłby tytułem battle royale, mogłaby bowiem wywołać burzę jeszcze większą niż pierwszy zwiastun „piątki”. Prawdopodobnie spowodowałaby również kryzys wizerunkowy, z którego studiu trudno byłoby się wykaraskać.

Na szczęście obecnie to już przeszłość, a sam Henderson przyznaje, że nie wie, kiedy zmienił się pomysł na grę. Możliwe więc, że były to jedynie wstępne, szybko porzucone plany. Nie da się jednak wykluczyć scenariusza, w którym zmiana w kierunku rozwoju gry nastąpiła dopiero po dłuższym czasie.

Oczywiście należy w tym miejscu zaznaczyć, że są to nieoficjalne informacje, niekoniecznie zgodne z rzeczywistością. Tom Henderson jest jednak autorem wielu przecieków, które z czasem okazywały się prawdziwe.

Jaki poziom finalnie zaprezentuje Battlefield 2042, przekonamy się niedługo. Premiera tytułu przewidziana jest na 19 listopada bieżącego roku. Gra zadebiutuje na pecetach, konsolach PS4, PS5, Xbox One i Series S/X.