Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2021, 13:40

autor: AlexB

Specjaliści lepsi niż klasy w Battlefield 2042? Twórcy pytają graczy o zdanie

Wybrani uczestnicy otwartych beta-testów Battlefielda 2042 otrzymali na swoje skrzynki e-mailowe ankietę dotyczącą obecnego stanu tytułu. Zadane w niej pytania dotyczą między innymi tego, czy graczom podoba się nowy system Specjalistów, czy też preferują sprawdzone w serii klasy żołnierzy.

W SKRÓCIE
  1. Wybrani gracze, którzy brali udział w beta-testach Battlefielda 2042, otrzymali do wypełnienia specjalną ankietę na temat tytułu.
  2. Zawarto w niej pytanie, czy system Specjalistów sprawuje się lepiej niż tradycyjny system klas.
  3. Ponadto na oficjalnym profilu serii Battlefield na Facebooku pojawiła się infografika z różnymi ciekawostkami z beta-testów.

Od otwartej bety Battlefielda 2042 minął blisko tydzień. Zazwyczaj tego typu wydarzenia mają za zadanie pokazać twórcom, jaki jest wstępny odbiór ich produkcji i co takiego jeszcze powinni zmienić do momentu premiery. Nie inaczej jest w tym przypadku. Aby zebrać jak najwięcej informacji, firma EA oraz studio DICE rozesłały do wybranych osób uczestniczących w testach specjalną ankietę. Przykład jednego z pytań znajdziecie poniżej (via MP1st).

Specjaliści lepsi niż klasy w Battlefield 2042? Twórcy pytają graczy o zdanie - ilustracja #1
Źródło: MP1st

W ankiecie nie zabrakło kilku interesujących pytań, przy których można albo określić poziom satysfakcji (w pięciostopniowej skali – „Bardzo zadowolony”, „W miarę zadowolony”, „Ani zadowolony, ani rozczarowany”, „Trochę niezadowolony” i „Bardzo niezadowolony”), zgodność z postawioną tezą (w sześciostopniowej skali – „Całkowicie się zgadzam”, „W większości się zgadzam”, „W pewnym stopniu się zgadzam”, „Trochę się zgadzam”, „Zupełnie się nie zgadzam” i „Nie mam opinii”), bądź ogólne zadowolenie (w punktach od 1 do 10). Twórcy chcą wiedzieć, jaki poziom frustracji wzbudziła w graczach zabawa w Battlefield 2042, czy przejrzystość celów jest dostateczna, czy pojawiały się problemy z odróżnieniem wrogów od sojuszników oraz czy należy jeszcze poprawić balans. Jednak największą uwagę może zwracać prośba o podanie, czy system Specjalistów, który jest nowością i pozwala na wcielenie się w konkretnych bohaterów o unikalnym charakterze, specjalizacji oraz zdolnościach (tak jak na przykład w Rainbow Six: Siege), sprawdza się lepiej od tradycyjnych dla serii klas anonimowych żołnierzy.

Oczywiście pozostaje pytanie, w jakim stopniu studiu DICE uda się wyeliminować problemy, na które zwrócą uwagę gracze w ankiecie. Miejmy nadzieję, że w jak największym – jeśli nawet nie na premierę, to w którejś z kolejnych aktualizacji.

Warto zaznaczyć, że owa ankieta nie jest jedyną interesującą rzeczą związaną z betą Battlefield 2042, jaka w ostatnich dniach ujrzała światło dzienne. Wczoraj na oficjalnym profilu serii na Twitterze pojawiła się infografika, przedstawiająca kilka danych z testów. Możemy się z niej dowiedzieć, że gracze zmierzyli się z 95 tysiącami tornad i wystrzelili ponad 380 tysięcy rakiet. Bardziej szczegółowe podsumowanie całego wydarzenia ma się pojawić w przyszłym tygodniu.

Specjaliści lepsi niż klasy w Battlefield 2042? Twórcy pytają graczy o zdanie - ilustracja #2
Źródło: Twitter

Battlefield 2042 zadebiutuje na rynku 19 listopada bieżącego roku. Tytuł zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One oraz Xboksa Series X/S. Na wszystkich tych platformach będzie posiadał pełną polską wersję językową (obejmującą napisy i dialogi).

  1. Oficjalna strona gry Battlefield 2042
  2. Tryb Battlefield Portal jest jak obietnica ciasta i podstępna GLaDOS w jednym
  3. Battlefield 2042 to powrót starego, dobrego BF-a!