Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2021, 18:50

autor: Maycuzai

Battlefield 2042 - nowy tryb Hazard Zone wkrótce doczeka się prezentacji

Do Battlefielda 2042 oprócz klasycznego trybu Podboju i zapowiedzianego wcześniej Portal zawita także Hazard Zone. Jego prezentacja odbędzie się już na dniach.

Do premiery Battlefielda 2042 pozostał lekko ponad miesiąc. Niedawna otwarta beta – w miarę udana, acz niestety nękana przez masę błędów – zaoferowała graczom przedsmak klasycznego trybu Podboju. Oprócz niego oraz powracającego Przełamania, do gry zawitają dwa zupełnie nowe: pozwalający tworzyć własne scenariusze Portal i tajemniczy Hazard Zone. Już pojutrze (14 października) o 17:00 przekonamy się, czym ma być ten ostatni, a to za sprawą zwiastuna poświęconego tej formie zabawy.

„Strefa zagrożenia to ekscytujący tryb, który łączy wciągającą rozgrywkę z najlepszymi elementami otwartych map z serii Battlefield” – opis trybu Hazard Zone z oficjalnej strony Battlefielda 2042.

Według nieoficjalnych doniesień, Hazard Zone ma być mocno inspirowany grami Escape from Tarkov oraz Hunt: Showdown. Podobnie jak w przypadku wspomnianych produkcji, gracze zostaną ponoć umieszczeni na rozległej mapie, a ich zadaniem będzie przedostanie się do punktu, z którego zostaną ewakuowani. Zgon ma oznaczać bezpowrotną utratę odblokowanego uzbrojenia.

Wygląda zatem na to, że tryb ten świetnie wpasuje się w tło fabularne Battlefielda 2042, ukazujące globalną katastrofę klimatyczną. Produkcja zadebiutuje 19 listopada na PC-tach, Xboxie Series X/S, PS5, Xboxie One oraz PS4.