Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2021, 20:35

autor: Maycuzai

Polski producent stworzy planszówkę Heroes of Might and Magic 3

Polskie Archon Studios ma w planach planszówkę na podstawie Heroes of Might and Magic 3. Projekt trafi na Kickstartera w przyszłym roku.

Zasłużonej serii Heroes of Might and Magic chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – w końcu któż swego czasu nie zagrywał się w legendarną „trójkę”, będącą jedną z najlepszych turowych strategii wszech czasów? Jej największych fanów powinien zatem ucieszyć fakt, że właśnie zapowiedziano planszówkę Heroes of Might & Magic III od polskiego wydawnictwa Archon Studio. Projekt trafi na Kickstartera w listopadzie przyszłego roku. Według oficjalnej strony gry, rozgrywka ma być bardzo zbliżona do tego, co znamy z cyfrowego pierwowzoru:

Rozpoczynasz grę, wiedząc tylko, co znajduje się wokół Twojego miasta. To, co leży poza nim, jest jeszcze do odkrycia. W trakcie podróży będziesz dokładał sześciokątne płytki reprezentujące świat, w którym się poruszasz.

Polski producent stworzy planszówkę Heroes of Might and Magic 3 - ilustracja #1
Wgląd w planszę.

Gra ma zawierać szczegółowo zaprojektowane figurki przedstawiające jednostki z oryginału, a za ich karciane portrety odpowiada Iana Vengerova – artystka uwielbiana przez społeczność fanów „Herosów”. Zabawę rozpoczniemy od wyboru jednego z trzech startowych miast, z których na ten moment ujawniono dwa: Inferno i Zamek. Każde zaoferuje dwójkę bohaterów. Ponadto na graczy czekają dziesiątki artefaktów do zebrania, tuziny jednostek do zrekrutowania oraz cztery szkoły magii do zgłębienia.

W miarę postępów w grze możesz nauczyć się nowych umiejętności lub ulepszyć już posiadane. Tam, gdzie inni widzą chłopów, mistrz nekromancji widzi możliwości!

Studiu udało się już ufundować 13 innych planszowych konwersji znanych marek (jak na przykład Władcy wszechświata czy Wolfenstein), a zatem ma ono w tym fachu sporo doświadczenia. Wygląda więc na to, że wieloletni fani serii Heroes mogą spać spokojnie.