Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2021, 21:50

autor: Maycuzai

Nowy gameplay z Battlefielda 2042 pokazuje specjalistów w akcji

DICE zaprezentowało kolejnych specjalistów na nowym gameplayu z Battlefielda 2042. Poznaliśmy ich umiejętności, specjalizacje, a także motywy.

W Battlefieldzie 2042 nie uświadczymy standardowego dla serii podziału na klasy postaci (szturmowiec, zwiadowca, wsparcie, inżynier). Zamiast tego deweloperzy zdecydowali się podążyć za obecnym trendem i umieścić w grze system Specjalistów – podobny do tego z Apex Legends czy Rainbow Six: Siege. Każdy z nich będzie posiadać unikalny charakter, specjalizację oraz zdolności, zaś uzbrojenie dobierzemy mu sami. Niestety, nie wszystkim fanom taka zmiana przypadła do gustu. Dlatego DICE (studio odpowiedzialne za grę), by rozwiać wszelkie obawy, postanowiło zaprezentować, jak Specjaliści realnie wpłyną na rozgrywkę, na poniższym gameplayu (ze znajomym utworem przewodnim w tle).

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na start w grze znajdzie się 10 Specjalistów. Kolejni najprawdopodobniej dołączą w ramach zawartości popremierowej. DICE na ten moment zaprezentowało nam pięcioro z nich – w tym powracającego z czwartej odsłony Irisha, którego mogliśmy już ujrzeć w krótkometrażowym filmie Exodus, przybliżającym założenia fabularne nadchodzącej produkcji.

Sami specjaliści prezentują się natomiast tak (opisy pochodzą z oficjalnej strony gry):

  • Piotr „Borys” Guskowski jest zmotywowany i podążający za spełnieniem – próbuje zdobyć władzę i kontrolę w chaotycznym świecie. Choć jego zdolności przywódcze są dla niektórych nieco agresywne, nikt nie wątpi w jego umiejętności na polu walki. Ma na wyposażeniu System Wartowniczy SG-36, który automatycznie dostrzega i atakuje wrogie cele na określonym obszarze. Dzięki wbudowanemu Operatorowi Wartownika jest w stanie dostrzec wrogi cel, gdy działko wartownicze namierza danego wroga.
  • Webster Mackay to traper. Nomada. Żołnierz. Mackay to twardziel z sumieniem. Poszedł w ślady swojego ojca i zaciągnął się do kanadyjskiej armii w wieku kilkunastu lat. U szczytu kariery wojskowej służył w grupie zadaniowej Joint Task Force 2, w jednostce antyterrorystycznej. Webster może wystrzelić linę, która przyczepia się do powierzchni, po czym zwija się, a gracz zostaje przyciągnięty w stronę punktu przyczepienia. Ma także doskonałą zwinność, pozwalającą graczowi poruszać się szybciej w trybie celowania, jeszcze bardziej zwiększając jego przewagę.
  • Maria Falck to doświadczona żołnierka wsparcia. Ma silną wolę, której nie złamią niebezpieczeństwo, strach czy ranga. Ta uzdolniona medyczka przez sześć lat służyła w niemieckiej armii, odwiedzając także Afrykę Północną i Bliski Wschód, gdzie w swoich działaniach starała się wywrzeć pozytywny wpływ na świat. Posiada Pistolet S21, który wystrzeliwuje strzykawkę w sojuszników, aby ich wyleczyć. Po trafieniu we wroga strzykawka zadaje obrażenia. Jako chirurg bojowy może przywrócić powalonych sojuszników do walki z pełnym zdrowiem po reanimacji.
  • Wikus „Casper” Van Daele, czyli samotnik i doskonały zwiadowca – jest opanowanym i spokojnym członkiem oddziału specjalnego. Wikus, były agent gromadzący dane wywiadowcze w Afryce Południowej, jest mistrzem kamuflażu i walki na dużym dystansie. Polega na dronie zwiadowczym OV-P, który dostrzega dla niego cele poruszające się w pobliżu i może oszołomić wrogów impulsem elektromagnetycznym. Może także służyć do oznaczania celów dla broni z możliwością namierzania. Oprócz tego ma w zanadrzu czujnik ruchu informujący gracza o zbliżających się wrogach, zarówno gdy jest w ruchu, jak i wtedy, gdy kontroluje drona zwiadowczego.
  • Kimble „Irish” Graves to urodzony przywódca, dowódca specjalistów na pokładzie Exodusu, a także ojciec. Pochodzi z Brooklynu w Nowym Jorku, a jego naturalne zdolności przywódcze i bojowe pomagają mu bronić bezpaństwowców. Ten wprawny inżynier, który jako były marine doświadczył okropieństw wojny, oddany jest ochronie zarówno swojej drużyny, jak i tych, którzy nie są w stanie walczyć sami. Irish posiada rozstawianą osłonę chroniącą przed pociskami i ładunkami wybuchowymi, a także system strażniczy APS-36, który przechwytuje wybuchowe pociski. Jako weteran dostaje on pancerz i premię za pokonanych wrogów.

Kolejni Specjaliści mają zostać ujawnieni później w tym miesiącu. Battlefield 2042 ukaże się 22 października na PC-tach, PlayStation 5, Xboxach Series X/S, a także PlayStation 4 oraz Xboxie One. Fani dalej oczekują na zapowiedź otwartej bety tytułu. Renomowani informatorzy Tom Henderson i Jeff Grubb donoszą, że ta ma nastąpić dopiero 22 września. Cóż, poczekamy… zobaczymy.