Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2021, 21:03

autor: Maycuzai

Wyciek prawdopodobnej daty startu bety Battlefielda 2042

Potencjalna data startu bety Battlefielda 2042 wyciekła do sieci. Włoski sklep Media World przypadkowo zamieścił ją na karcie gry.

Na stronie internetowej Media World (włoskiej sieci supermarketów Media Markt) na karcie sprzedaży Battlefielda 2042 w wersji na PlayStation 5 przedwcześnie pojawiła się wiadomość o dacie bety tytułu. Ta rzekomo miałaby się rozpocząć już 6 września i potrwać przez 5 dni. Wziąć udział w niej mogliby jedynie ci gracze, którzy do 3 września złożyli pre-order na grę. Otwarta beta dla pozostałych także odbyłaby się we wrześniu, ale w późniejszym terminie.

Zamów ten produkt w przedsprzedaży do 3 września, a otrzymasz dostęp do wczesnej bety gry od 6 do 11 września.

Wyciek prawdopodobnej daty startu bety Battlefielda 2042 - ilustracja #1

Wydawca gry, Electronic Arts, już wcześniej potwierdził, że zarówno osoby, które złożyły pre-order na dowolną jej wersję, jak i subskrybenci usługi EA Play (również tej zawartej w abonamencie Xbox Game Pass) otrzymają wcześniejszy dostęp do bety.

„Obawiam się, że nie możemy komentować dat rozpoczęcia testów, ale będziemy Was informować na bieżąco w razie jakichkolwiek zmian. Na ten moment nasze okno przeprowadzenia otwartej bety to wrzesień” – powiedział rzecznik EA, zapytany przez serwis VGC o omawiany przeciek.

Fanów serii niecierpliwi milczenie wydawcy w sprawie ujawnienia daty rozpoczęcia otwartych testów. Renomowany informator Tom Henderson niedawno podzielił się na swoim profilu na Twitterze wiadomością, według której już na dniach powinniśmy poznać czas startu bety. Wyjaśnił też, że według jego źródeł powodem, przez który gra nie została jeszcze oddana w nasze ręce, są drobne „wewnętrzne opóźnienia” przy jej finałowych szlifach. Ponoć nie będą one mieć żadnego wpływu na premierę nowego Battlefielda i tytuł zostanie dostarczony na czas.

Warto nadmienić, że studio DICE (twórcy gry) potwierdziło obecność cross-playu, a także postępów międzyplatformowych, dzięki którym gracze będą mogli grać na jednym urządzeniu, a potem kontynuować na innym. Premiera Battlefielda 2042 nastąpi 22 października na PC, PS4, XOne, PS5 i XSX|S. Ci, którzy zdecydowali się na pre-order Złotej Edycji lub Edycji Ultimate bądź opłacają abonament EA Play Pro, otrzymają dostęp do gry tydzień wcześniej. Subskrybenci EA Play oraz Xbox Game Passa otrzymają tego samego dnia 10-godzinną wersję próbną produkcji. Nie pozostaje zatem nic innego, jak zacisnąć zęby i przygotować się na walące się zewsząd wieżowce…