Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2021, 20:45

autor: Iltutmiś

W Lost Ark nie zagramy w tym roku; premiera tytułu przesunięta

Darmowe sieciowe RPG akcji Lost Ark nie ukaże się w Europie w planowanym terminie. Premiera została oficjalnie przesunięta na następny rok. Twórcy decyzję uzasadniają między innymi potrzebą usunięcia błędów z gry i poprawienia sieciowej infrastruktury.

Znane w Azji MMOARPG miało stać się dostępne dla graczy z całego świata tej jesieni. Twórcy gry w dzisiejszym wpisie na blogu poinformowali jednak, że produkcja ujrzy światło dzienne dopiero na początku nadchodzącego roku. Na Steamie widnieje informacja, że premiera Lost Ark została zaplanowana na 31 marca 2022 roku, ale to najpewniej placeholder.

Zmianę terminu wydania światowej wersji południowokoreańskiego hitu deweloperzy uzasadniają wynikami testów alfa. Kolejne miesiące mają spędzić na usuwaniu z Lost Ark błędów, optymalizowaniu sieciowej infrastruktury czy dokładnym tłumaczeniu zawartości gry. Zespół odpowiedzialny za tytuł deklaruje, że chce go wydać w jak najlepszym stanie.

W Lost Ark niektórym będzie dane zagrać w listopadzie, podczas zamkniętej bety. Testy przeprowadzone zostaną między 4 a 9 listopada 2021 roku. Dostęp do nich będą mieć wybrani użytkownicy, którzy zgłosili na przeznaczonej do tego stronie swoje zainteresowanie udziałem, oraz osoby, które zakupiły jeden z Founder’s Packów.