Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2021, 09:33

Darmowy Battlefield może powstać, jednak priorytetem na razie jest BF 2042

Firma Electronic Arts nie wyklucza stworzenia darmowego Battlefielda. Na ten moment jednak priorytetem jest premiera Battlefielda 2042, a później Battlefielda Mobile.

W SKRÓCIE:
  1. Electronic Arts nie wyklucza stworzenia darmowego Battlefielda.
  2. Na razie jednak priorytetem jest rozwój Battlefielda 2042 i Battlefielda Mobile.

Firma Electronic Arts nie wyklucza, że w dłuższej perspektywie powstanie w pełni darmowa odsłona serii Battlefield. Potwierdził to w trakcie prezentowania wyników finansowych za ostatni kwartał prezes Andrew Wilson. O ile jednak taki pomysł istnieje, to na razie wydawca ma inne plany względem jednej ze swoich największych marek.

Gdy myślimy o naszych największych grach – mówię tutaj o Apex Legends, serii FIFA, Madden, Battlefield czy Sims – ciągle zadajemy sobie pytanie, w jaki sposób możemy je rozwijać, jakie innowacje wprowadzić. Myślimy o rozwoju na wielu platformach, jak poszerzyć grono odbiorców i jaki model biznesowy pasuje do danej gry najbardziej.

Kontynuując powyższą wypowiedź, Wilson zaznaczył, że najważniejszym celem studia DICE w tym momencie jest „wymyślić serię Battlefield na nowo”, co, w jego opinii, uda się wraz z premierą Battlefielda 2042. Kolejnym krokiem będzie wydanie Battlefielda Mobile, który ma sporą szansę powalczyć o kawałek mobilnego tortu.

Starsi gracze zapewne pamiętają, że na rynku dostępne były dwie darmowe odsłony serii – cenione Battlefield Heroes oraz nieco mniej popularne Battlefield: Play4Free. Obie produkcje zostały jednak po jakimś czasie od debiutu oficjalnie uśmiercone, gdyż firma Electronic Arts zmieniła kierunek rozwoju wydawanych i tworzonych przez siebie gier.

  1. Oficjalna strona gry Battlefield 2042
  2. Battlefield 2042 to powrót starego, dobrego BF-a!