Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2021, 10:18

Beta Halo Infinite wielkim sukcesem na Steamie; liczby robią wrażenie

Beta trybu multiplayer Halo Infinite cieszy się wielką popularnością. Gra jest największym sukcesem Xbox Game Studios na Steamie w historii.

W SKRÓCIE:
  • Beta trybu wieloosobowego Halo Infinite okazała się wielkim sukcesem.
  • Na samym Steamie grę uruchomiło ponad 270 tysięcy osób.
  • Tytuł jest również dostępny za pośrednictwem usługi Xbox Game Pass – zarówno na pecetach, jak i konsolach Microsoftu.

Wczoraj wieczorem ruszyła otwarta beta trybu multiplayer Halo Infinite. Nie trzeba było długo czekać, by do sieciowej rywalizacji przystąpiły tłumy graczy. Już teraz wiemy, że była to największa premiera tytułu Xbox Game Studios na Steamie w historii. W szczytowym momencie w Halo Infinite grało na platformie Valve aż 272 tysiące osób. Dotychczasowym rekordzistą był pakiet Halo: The Master Chief Collection, który zgromadził wokół siebie 161 tysięcy graczy.

Warto zauważyć, że podana liczba to jedynie wierzchołek góry lodowej. Dotyczy ona bowiem wyłącznie platformy Valve, a przecież beta Halo Infinite jest dostępna również w ramach usługi Xbox Game Pass, za pośrednictwem której do zabawy mogą dołączyć nie tylko użytkownicy PC, ale także Xboksów Series S/X oraz One. Liczba aktywnych graczy może być więc znacznie większa niż wspomniane wcześniej 272 tysiące. Niestety do takich danych nie mamy dostępu.

Jeśli jesteście zainteresowani testami trybu wieloosobowego w Halo Infinite, to w sieci zamieszczono instrukcję, tłumaczącą, w jaki sposób uzyskać dostęp do gry. Dodatkowym argumentem za skorzystaniem z takiej możliwości może być fakt, że postępy poczynione w trakcie bety przeniesione zostaną na konta graczy w pełnej wersji produkcji. Multiplayer pozostanie zaś darmowy i zarazem niezależny od kampanii singlowej także po oficjalnym debiucie tytułu 8 grudnia.