Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2021, 17:31

New World - shroud mówi o „niesamowitej” aktualizacji

Znany streamer wie (wierzy?), że listopadowa aktualizacja New World będzie „bardzo dobra”. Na razie studio Amazon Games rusza z krainą otwartych testów (PTR).

W SKRÓCIE:
  1. studio Amazon Games szykuje się do udostępnienia serwera testowego New World, by pozwolić graczom sprawdzić planowane zmiany;
  2. kraina otwartych testów stanie się dziś dostępna jako osobna aplikacja Steama, poczynając od godziny 20:00 czasu polskiego;
  3. nieco wcześniej streamer shroud stwierdził, że niedawno zapowiedziana wielka aktualizacja będzie „niesamowita”.

Niedawno studio Amazon Games podsumowało dotychczasowe problemy New World i – oprócz przeproszenia za niedogodności – zapowiedziało większą aktualizację w tym miesiącu. Na temat tejże wypowiedział się Michael „shroud” Grzesiek w trakcie niedawnej transmisji. Streamer oznajmił, że najbliższy patch będzie „niesamowity”.

Nie jest do końca jasne, czy shroud stwierdził to na podstawie informacji od twórców lub dostępnego mu przecieku, czy też w ten sposób wyraził swoją opinię na temat dotychczasowego rozwoju gry. Internauta nie ukrywa bowiem, że ma wysokie mniemanie na temat New World i dotychczasowych działań twórców. Choć bowiem gra miała sporo problemów po premierze, twórcy nieustannie wprowadzali rozmaite i – według shrouda – bardzo dobre poprawki. Ostatni pakiet tychże przyniósł m.in. zmiany w handlu, koszcie pewnych usług (wliczając w to rekonfigurację cech i mistrzostw postaci) oraz usunięte błędy związane z duplikacją złota i przedmiotów.

New World w krainie otwartych testów (PTR)

Nawet jeśli nie brać słów shrouda za dobrą monetę, również działania twórców pokazują, że poważnie myślą o dalszym rozwoju gry. New World otrzyma dziś serwer testowy – czy też, jak go zwą deweloperzy, krainę otwartych testów (PTR). Tak jak w przypadku konkurencyjnych gier MMO, twórcy wykorzystają ją do sprawdzania planowanych zmian poprzez udostępnienie ich w ramach de facto beta-testów. Pozwoli to przynajmniej w jakimś stopniu uniknąć sytuacji (aż nazbyt dobrze znanych graczom New World), kiedy to „poprawka” wywołuje niespodziewane problemy.

Serwery PTR będą dostępne dla wszystkich nabywców New World w formie osobnej aplikacji widocznej w katalogu gier Steama, poczynając od godziny 20:00 czasu polskiego. Na razie przewidziano tylko jedną krainę dla całej Europy, przy czym będzie ona dostępna tylko na czas kolejnych testów. Dostrzeżone błędy można zgłaszać na specjalnym podforum na oficjalnej stronie gry.

Pierwsze testy – być może powiązane z zapowiadaną wielką aktualizacją – obejmą nowy oręż i bardziej zróżnicowanych wrogów (w tym pirackie aligatory) oraz zadania powiązane z nimi i legendarnymi broniami. Poza tym gracze sprawdzą misje frakcyjne: nową aktywność w PvP, o której wspomniano w ostatnim wpisie twórców. Możemy też liczyć na zmiany w funkcjonowaniu faktorii, mających stanowić jedną całość, co pozwoli sprzedawać i kupować przedmioty z dowolnej placówki handlowej. Więcej informacji na temat testowanych nowości znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

  1. Oficjalna strona gry New World
  2. Recenzja New World – MMO, którego potrzebowałem
  3. New World – poradnik do gry