Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2021, 11:34

Duplikacja złota w New World wymusiła radykalne ograniczenia na serwerach

Duplikacja złota w grze New World okazała się tak dużym problemem, że autorzy zmuszeni zostali do czasowego mocnego ograniczenia funkcji wirtualnej ekonomii. Niestety, wprowadzone zmiany spowodowały powstanie kolejnego exploita pozwalającego na szybki zarobek.

W SKRÓCIE:
  1. błąd pozwalający na duplikację złota wymusił na Amazon Games czasowe zablokowanie wszystkich form transferu dóbr między graczami,
  2. blokada została zastosowana niedbale i w rezultacie doprowadziła do powstania nowej metody duplikacji złota,
  3. twórcy ostrzegają, że osoby korzystające z tych exploitów dostaną bana.

Wirtualna ekonomia New World trapiona jest ciągłymi kryzysami. Niedawno głośno było o problemach z deflacją, a teraz z powodu błędu technicznego pozwalającego na duplikację złota twórcy zostali zmuszeni zawiesić wszystkie formy transferu dóbr między graczami.

W rezultacie straciliśmy możliwość m.in. wysyłania waluty innym graczom, zasilania skarbców gildii, sprzedaży przedmiotów w punktach handlowych, jak również handlu bezpośredniego z innymi użytkownikami. Wszystkie te zmiany są tymczasowe i funkcje te powrócą, gdy autorzy będą mieli pewność, że błędy zostały usunięte.

Przypomnijmy, że powodem całego zamieszania jest odkrycie przez graczy łatwej metody duplikacji złota w grze. Niektórzy z nich po przenosinach na inny serwer otrzymywali komunikat „Character_Persist_Failure”. Jeśli przekazali złoto osobie, która owego błędu nie uświadczyła, i natychmiast się wylogowali, nie tracili pieniędzy, a mimo to na wskazanym innym koncie złoto i tak się pojawiało.

Co ciekawe, tymczasowe ograniczenia mające posłużyć w walce ze wspomnianym błędem poskutkowały otwarciem nowej furtki dla kombinatorów. Obecnie, gdy właściciele miast w grze próbują ulepszyć ich elementy, upgrade nie jest inicjowany (z powodu blokady na transakcje) i nie jest pobierana za niego opłata. Wystarczy jednak połączyć się ponownie, aby niewydane środki zostały „zwrócone” do naszego banku. W ten sposób kwota jest podwajana.

Odradzamy korzystanie z takich metod, gdyż studio Amazon Games zapowiedziało, że będzie karać banami za pierwszą z nich i bez wątpienia podobnie będzie z drugim sposobem na duplikację złota.

  1. New World – karta produkcji na Steam
  2. Oficjalna strona internetowa gry New World
  3. New World – poradnik do gry