Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2021, 15:02

autor: Qskan

Nieśmiertelność w New World dalej jest problemem; tylko w PvE

Jak się okazuje, exploit dający nieśmiertelność w New World dalej istnieje. Ciągle można stać się niewrażliwym na ciosy w walce PvE.

W SKRÓCIE:
  1. Jak się okazuje, problem z nieśmiertelnością w New World nie został rozwiązany do końca.
  2. Exploit w dalszym ciągu może zostać użyty, lecz zadziała on tylko na przeciwnikach kierowanych przez AI.
  3. W celu osiągnięcia niewrażliwości na obrażenia gracze „zamrażają” okno z grą w czasie turlania się.
  4. Póki co deweloperzy nie odnieśli się do problemu.

Tydzień temu informowaliśmy o exploicie pozwalającym na uzyskanie tymczasowej nieśmiertelności w New World – MMORPG od Amazon Games, które ciągle cieszy się wysoką popularnością. Mogło się wówczas wydawać, że deweloperzy szybko uporali się z problemem graczy wykorzystujących błędy do własnych korzyści. Jak się okazuje, zrobili to tylko częściowo.

Przypomnijmy, że załatany tydzień temu exploit pozwalał na przeniesienie się w stan zawieszenia poprzez chwilowe zatrzymanie okna klienta gry. Gracz stawał się wtedy tymczasowo niewrażliwy na obrażenia. I choć w czasie „zamrożenia” nie mógł wykonywać żadnych akcji, to ta swoista nieśmiertelność mogła być wykorzystana do zdobycia nieuczciwej przewagi np. w wojnach między kompaniami. Jak pokazał w swoim materiale youtuber Josh Strife Hayes, bardzo podobny exploit wciąż jest obecny w New World. Z tą różnicą, że dotyczy modułu PvE.

Jak widać na filmie, wszystko polega na wykorzystaniu chwilowej niewrażliwości na ciosy w czasie turlania się. Jeśli odpowiednio skoordynuje się swoje działania i w momencie uskoku „zamrozi” okno z grą w analogiczny do poprzedniego sposób, sztuczna inteligencja przeciwników zgłupieje, a serwer uzna postać gracza za nieśmiertelną.

Exploit w tej postaci niepokoi graczy, którzy wyrażają swoje zdanie na forum Reddit:

Jeśli tego nie naprawią, to cheaterzy będą się czuli tu jak w domu.

– redditowicz No_Carpet45

Inny użytkownik forum odpowiedział na ten komentarz i nie są to dobre wieści:

Już tak jest. Ludzie mają skrypty, które pozwalają osiągnąć stan nieśmiertelności bez zamrażania okna z grą. Wystarczy jeden klawisz.

– redditowicz PaidNewWorldShill

Powyższe informacje z pewnością są niepokojące, a nienaprawiony exploit może zaważyć na integralności rozgrywki. Póki Amazon Games nie odniosło się do sprawy, można mieć nadzieję, że zareaguje równie szybko jak tydzień temu.