Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2021, 10:20

Nieśmiertelność w New World; twórcy pracują nad usunięciem szkodliwego exploita

Gracze New World zaczęli używać w trakcie wojen kompanii specyficznego exploita. Pozwala on stać się czasowo nieśmiertelnym.

Aktualizacja:

Na szczęście odpowiedź deweloperów na zaistniałe problemy była bardzo szybka. Na oficjalnym forum gry poinformowali oni, że za kilka godzin do New World trafi aktualizacja, która uniemożliwi graczom zyskiwanie tymczasowej nieśmiertelności.

Oryginalna waidomość:

W SKRÓCIE:
  • Gracze znaleźli sposób na uzyskanie czasowej nieśmiertelności w New World.
  • Zaczęli wykorzystywać go w trakcie wojen z innymi kompaniami.
  • Twórcy gry pracują nad rozwiązaniem problemu.

New World nadal cieszy się olbrzymią popularnością, która sprowadza na tytuł także specyficzne problemy. Nie ograniczają się one już jedynie do kłopotów z serwerami. Jakiś czas temu gracze zaczęli wykorzystywać do własnych celów system automatycznych banów. Teraz znaleźli sposób, by stać się nieśmiertelnymi podczas walk PvP.

Jak można się spodziewać, proceder ten nie wpływa pozytywnie na gameplay podczas wojen kompanii. Część graczy zaczęła bowiem wykorzystywać prosty exploit, pozwalający stać się czasowo niewrażliwym na jakiekolwiek ciosy. Podczas korzystania z tej taktyki niemożliwe jest poruszanie się lub używanie jakichkolwiek umiejętności. Wystarcza to jednak, by stojąc nieruchomo utrzymywać kluczowe punkty na mapie w trakcie starcia z inną kompanią.

Proceder ten stał się powszechniejszy podczas wojen, więc szybko zgłoszono problem deweloperom z Amazon Games. Nie trzeba było długo czekać, by na oficjalnym forum odpowiedzi udzielił jeden z menedżerów społeczności.

Chciałbym potwierdzić, że nasz zespół jest świadom problemu i nad nim pracuje.

Naszym priorytetem w przypadku bugów oraz exploitów jest rozwiązanie ich tak szybko, jak to tylko możliwe. Jeśli gracze będą ich nadużywać, upewnimy się, że zajmą się nimi moderatorzy.

Niestety była to jedyna odpowiedź ze strony Amazon Games w wątku dotyczącym omawianego problemu. Nie wiadomo więc, jak długo potrwa jego rozwiązywanie. Dla niektórych członków społeczności stał się on zaś tak dotkliwy, że zaczęli nawoływać do tymczasowego zablokowania wojen kompanii. Wśród tych osób znaleźli się również znani twórcy, tacy jak Gothalion.

Pomimo że exploit pozostaje obecny w grze, a jego użycie jest banalnie proste, lepiej z niego nie korzystać. Zgodnie z ostrzeżeniem moderatora na forum może to bowiem oznaczać karę, najprawdopodobniej w postaci bana.