Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2021, 09:47

Game Pass rośnie wolniej, niż chciałby tego Microsoft

Game Pass cały czas rośnie, ale wolniej, niż chciałby tego Microsoft. Firma przyznała, że nie udało jej się osiągnąć założonego tempa wzrostu liczby abonentów usługi.

W SKRÓCIE:
  • w okresie 1.07.2020 – 30.06.2021 liczba abonentów Game Passa wzrosła o 37,48%,
  • wewnętrzne cele Microsoftu zakładały 47,79%,
  • jednym z powodów rozczarowujących wyników może być opóźnienie premiery Halo Infinite,
  • tempo wzrostu liczby abonentów jest jedynym kryterium z działu gier, które skutkuje bonusami dla kadry kierowniczej, co sugeruje, że Game Pass jest jednym z absolutnych priorytetów dla Microsoftu.

W dokumentach z wynikami finansowymi przedłożonych przez firmę Microsoft Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd znalazła się ciekawa informacja. Koncern poinformował, że w okresie od 1 lipca 2020 roku do 30 czerwca 2021 r. liczba abonentów usługi Game Pass wzrosła o 37,48%. To imponujący wynik, ale Microsoft liczył na więcej. Wewnętrznym celem korporacji było bowiem 47,79%. Dla porównania, w poprzednim 12-miesięcznym okresie wzrost wyniósł 85,75%, podczas gdy cel wynosił 71%.

Należy jednak podkreślić, że wspominane 47,79% zostało ustalone w pierwszej połowie ubiegłego roku. Wtedy w planach wciąż był debiut Halo Infinite na premierę Xboksa Series X/S. Gra ma być dostępna w Game Passie i z pewnością zachęci wiele osób do skorzystania z tej usługi.

Niestety w dokumentach zabrakło najbardziej interesującego nas konkretu, czyli liczby abonentów. Koncern od dłuższego czasu nie ujawnia tych danych.

Ostatnią podaną liczbą było 18 mln w styczniu tego roku. Pod koniec września pojawiły się spekulacje, według których obecnie usługa ma 30 mln abonentów, ale trudno stwierdzić, czy mają one pokrycie w rzeczywistości. Według alternatywnych źrodeł Game Pass może się obecnie pochwalić 25-30 mln subskrybentów.

Warto jednak zwrócić uwagę na inny aspekt dokumentacji przedłożonej przez Microsoft Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. To, że znalazł się tam przewidywany wzrost liczby użytkowników Game Passa wynika z tego, iż osiągnięcie założonego celu nagrodzone zostałoby dodatkowymi akcjami dla pracowników na stanowiskach kierowniczych.

To jedyny cel w przypadku działu gier, którego osiągnięcie miało przynieść takie bonusy. Sugeruje to, że dla Microsoftu Game Pass jest jednym z absolutnych priorytetów i rozwój tej usługi może być nawet uznawany przez firmę za ważniejszy niż konsol Xbox.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

  1. Wszystko, co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft
  3. Oficjalna strona internetowa usługi Xbox Game Pass