Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2021, 13:30

Xbox Game Pass ma 30 mln abonentów według szefa Take-Two

Strauss Zelnick, prezes Take-Two Interactive, wygadał się i ujawnił, ilu obecnie subskrybentów ma usługa Game Pass. Liczba robi wrażenie.

Możliwe, że właśnie poznaliśmy aktualną liczbą subskrybentów usługi Xbox Game Pass. Prezes firmy Take-Two Interactive Strauss Zelnick oznajmił, że abonament ten opłaca około 30 mln osób. W rozmowie brał udział również szef działu Xbox Phil Spencer, który rozbawiony stwierdził, że ostatnią liczbą, którą podano oficjalnie, było 18 mln.

Wspomniane dane ujawniono w styczniu tego roku, więc wiadomo było, że od tego czasu sporo urosły. Niewiele osób spodziewało się jednak, że przez dziewięć miesięcy Xbox Game Pass zyska dodatkowych 12 mln subskrybentów.

Oczywiście do liczby 30 mln należy podchodzić z pewnym dystansem, ale Strauss Zelnick na pewno ma dostęp do prawdziwych danych, gdyż popularność usługi odgrywa kluczową rolę przy negocjacjach z wydawcami odnośnie dodawania gier do oferty abonamentowej. Prezes Take-Two Interactive najprawdopodobniej po prostu się wygadał i ujawnił te dane wcześniej, niż życzyłaby to sobie firma Microsoft.

Warto przypomnieć, że jeszcze w sierpniu Zelnick sceptycznie podchodził do modelu abonamentowego, zwłaszcza w kwestii udostępniania w jego ramach premierowych produkcji. Ciekawe więc, czy przekroczenie progu 30 mln subskrybentów wystarczyło, aby zdanie prezesa Take-Two Interactive uległo zmianie.

Szybki wzrost popularności Game Passa nie dziwi, gdyż usługa jest bardzo atrakcyjna. Do tej pory przez jej ofertę przewinęło się prawie tysiąc gier. Do tego badania pokazują, że osoby opłacające tę subskrypcję grają więcej i w bardziej różnorodne tytuły niż gracze bez tego abonamentu.

  1. Wszystko, co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft
  3. Oficjalna strona internetowa usługi Xbox Game Pass