Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2021, 14:23

Polscy gracze pokochali abonamenty pokroju Xbox Game Pass

W sieci pojawiły się ciekawe badania preferencji polskich graczy. Dzięki nim dowiedzieliśmy się sporo o popularności usług abonamentowych pokroju Xbox Game Pass.

Koncern Microsoft zamówił u firmy Opinium badanie preferencji polskich graczy dotyczących usług abonamentowych takich jak Xbox Game Pass. Analizę przeprowadzono na próbie dwóch tysięcy rodzimych graczy w wieku 16-40 lat, którzy grają przynajmniej raz w tygodniu. Wyniki są bardzo interesujące.

Abonamenty ogólnie są w Polsce bardzo popularne. Wśród badanych graczy 66% opłaca subskrypcję oferującą dostęp do gier. Jeśli dodamy do tego inne rodzaje usług rozrywkowych, taki jak streaming muzyki czy treści wideo, to udział ten wzrasta do 95% respondentów.

Ogólnie 80% spośród badanych graczy przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu ogląda filmy / programy telewizyjne w ramach wykupionego pakietu. W przypadku muzyki jest to 73%. Spośród osób opłacających abonamenty związane z grami dwie trzecie sięga do tytułów przez nie oferowanych przynajmniej raz tygodniu. Wśród subskrybentów Xbox Game Pass odsetek ten wynosi 87%.

Źródło: Opinium.

Z raportu wynika, że spośród wszystkich badanych 55% osób bawi się online przynajmniej raz w tygodniu. Abonenci Xbox Game Pass są jednak bardziej towarzyscy, gdyż o 15 punktów procentowych chętniej sięgali po sieciowy multiplayer niż gracze bez tej subskrypcji oraz o 17 punktów procentowych częściej grali z członkami swoich rodzin.

Abonamenty oferujące dostęp do katalogów gier są dosyć nową kategorią usług, ale jak widać, szybko zaskarbiły sobie uznanie graczy. Firma Opinium zapytała więc graczy o powody korzystania z takich subskrypcji. Najczęściej wybieraną, bo przez 76% osób, odpowiedzią był dostęp do wielu zróżnicowanych treści.

Przy okazji sprawdzono również preferencje odnośnie gatunków. Z badania wynika, że polscy gracze najbardziej lubią gry przygodowe, symulacje i pierwszoosobowe strzelanki.

  1. Wszystko, co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft
  3. Oficjalna strona internetowa usługi Xbox Game Pass
  4. EA Play w Xbox Game Pass na PC od 18 marca