Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 maja 2021, 15:14

autor: Miłosz Piotrowski

Baelin's Route to hołd dla gier MMORPG - zobacz film fantasy z perspektywy NPC

Na platformie YouTube zadebiutował krótkometrażowy film fantasy autorstwa znanej ekipy tworzącej humorystyczne parodie gier komputerowych, Viva La Dirt League. Baelin's Route to jak do tej pory najambitniejszy projekt twórców.

Niedawno swoją premierę na platformie YouTube miał krótkometrażowy film fantasy pod tytułem Baelin's Route, który opowiada historię szarego NPC z fikcyjnej gry Skycraft. Tytułowy bohater Baelin wiedzie życie zwykłej postaci niezależnej, jego aktywności sprowadzają się do paru oskryptowanych czynności i kilku niezbyt skomplikowanych linii dialogowych. Wszystko jednak zmienia się, gdy spotyka nerwowego podróżnika – będącego parodią typowego gracza – i młodą dziewczynę o imieniu Willow. Prosty rybak Baelin wyrusza wraz z nimi na epicką podróż po krainie Azerim. W trakcie trwania przygody odkrywa on swoje niezwykłe zdolności.

Film został stworzony przez Viva La Dirt League, czyli nowozelandzką grupę przyjaciół, specjalizującą się w tworzeniu humorystycznych skeczy, które często naśmiewają się z różnych absurdalnych mechanik z gier. Jedną z ich najpopularniejszych serii jest Epic NPC Man, cykl inspirowany grami takimi jak The Elder Scrolls V: Skyrim, Wiedźmin 3: Dziki Gon czy World of Warcraft. Viva La Dirt League powołało do życia swój własny świat - Azerim, który łączy w sobie wszystkie dziwactwa tych tytułów, można w nim znaleźć wielu NPC o różnych osobowościach. Akcja Baelin's Route jest osadzona w tym samym uniwersum, jest to zdecydowanie najambitniejsza i najdroższa produkcja nowozelandzkich filmowców. Mają oni na koncie także m.in. takie przedsięwzięcia jak Souls Logic, czyli serię nawiązującą do cyklu Souls, czy Bored, które opowiada o perypetiach kilku przyjaciół pracujących w sklepie Playtech.

Film ten został sfinansowany dzięki kampanii na Kickstarterze, która rozpoczęła się w marcu 2020 roku i zakończyła się po miesiącu, kiedy to twórcom udało się zebrać 660 tysięcy dolarów nowozelandzkich, będących ekwiwalentem około 1,8 miliona polskich złotych. Dzięki wsparciu widzów Baelin's Route może poszczycić się wysoką jakością wykonania i efektami specjalnymi na dobrym poziomie.