Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 maja 2021, 14:10

autor: AlexB

Nowa fotografia z Mission Impossible 7; Cruise opowiada o pracy w czasach pandemii

Na stronie internetowej magazynu Empire pojawiła się nowa fotografia z filmu Mission: Impossible 7. Ponadto udostępniono małą zapowiedź wywiadu z Tomem Cruise'em, który ukaże się w najnowszym numerze czasopisma. Dzięki już teraz zaprezentowanym fragmentom wypowiedzi możemy dowiedzieć się, jak trudne było kręcenie tak dużego filmu w czasach pandemii.

Już od blisko trzech lat miłośnicy cyklu szpiegowskich filmów akcji Mission: Impossible czekają na kolejną, siódmą jego odsłonę. Produkcja ta, wyreżyserowana przez Christophera McQuarrie'a (laureata Oscara za scenariusz do filmu Podejrzani Bryana Singera), będzie jednym z głównych tematów najnowszego numeru magazynu Empire, który pojawi się w sklepach 13 maja. W ramach jego zapowiedzi na stronie internetowej magazynu pojawiło się nowe zdjęcie pochodzące prosto z nadchodzącej pozycji. Możecie je podziwiać poniżej.

Nowa fotografia z Mission Impossible 7; Cruise opowiada o pracy w czasach pandemii - ilustracja #1

Ponadto redakcja Empire zaprezentowała fragmenty wywiadu z Tomem Cruise'em, czyli gwiazdą serii Mission: Impossible i producentem „siódemki”. W udostępnionych wypowiedziach aktor opisuje, jaką determinacją musiał się odznaczyć, by prace na planie nadchodzącego filmu mogły być kontynuowane. Przypominamy, że z powodu epidemii koronawirusa zdjęcia do niego były wstrzymywane kilkukrotnie.

Wyprodukowałem już 30-40 filmów. Jestem odpowiedzialny za tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy miejsc pracy. Wszyscy moi przyjaciele z branży, ludzie zajmujący się dystrybucją i moja ekipa mówili: „Co my teraz zrobimy? Mogę stracić dom!”. Dlatego też oznajmiłem studiu i całemu przemysłowi: „Wracamy. Zbierzmy wszystkich i wróćmy do pracy. Rozpoczniemy zdjęcia latem. I wymyślimy, jak zrobić to bezpiecznie”.

Nie da się ukryć, że Cruise bardzo poważnie podszedł do kwestii bezpieczeństwa na planie, o czym może świadczyć nagranie, które swego czasu pojawiło się w sieci (o ile rzecz jasna nie było ono podkoloryzowane). Zgodnie z jego słowami, ekipa musiała dbać zarówno o odpowiedni dystans społeczny, jak i noszenie maseczek. Były też „bańki” dla członków ekipy – jeden charakteryzator miał do siebie przypisanych tylko dwóch aktorów, a najważniejsze osoby w miarę możliwości miały poruszać się i sypiać w hotelach same. Ponadto przygotowano specjalne miejsca, w których zarażeni mogliby odbyć kwarantannę.

Musieliśmy przygotować specjalne protokoły ze studiami i firmami ubezpieczeniowymi, a także dostosować się do prawa każdego kraju, w którym kręciliśmy. (…) Były momenty, gdy ludzie mówili „Nie dacie rady”. A ja po prostu powtarzałem „Damy radę”.

Nowa fotografia z Mission Impossible 7; Cruise opowiada o pracy w czasach pandemii - ilustracja #2
Tom Cruise opowiedział Empire, jak wyglądało ratowanie produkcji Mission: Impossible 7.

O tym, jakie są efekty determinacji całej ekipy, przekonamy się 27 maja 2022 roku, kiedy to Mission: Impossible 7 wejdzie na ekrany kin. W filmie, prócz Cruise'a, zobaczymy między innymi Hayley Atwell, Simona Pegga, Vinga Rhamesa, Rebeccę Ferguson oraz Vanessę Kirby.

  1. Strona internetowa wytwórni Paramount Pictures