Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2021, 13:46

autor: hexx0

Przez Game Passa przewinęło się już prawie 1000 gier - zobacz imponującą listę fana

Część gier dostępnych w usłudze Xbox Game Pass podlega rotacji – pojawiają się, a potem znikają. Jeden z fanów stworzył listę wszystkich tytułów, które trafiły do abonamentu. Znalazły się wśród nich również nadchodzące pozycje.

Wiecie, że na przestrzeni czterech lat funkcjonowania usługi Xbox Game Pass trafiło do niej w sumie 941 gier? Niestety niemal połowa tych tytułów jest już niedostępna, a inne podzielą ich los wkrótce. Są też plusy – Microsoft ma do zaoferowania w swoim abonamencie mnóstwo pozycji i wciąż dodaje kolejne. Nie sposób spamiętać je wszystkie, dlatego użytkownik Reddita o ksywce ABattleVet już w ubiegłym roku stworzył listę produkcji, które przewinęły się przez Game Passa. Co więcej, internauta regularnie aktualizuje swój spis, dzięki czemu zapewnia on doskonały wgląd w bibliotekę obecnych, a także nadchodzących gier. Efekty jego pracy możecie sprawdzić tutaj.

Przez Game Passa przewinęło się już prawie 1000 gier, a kolejne są w drodze - zobacz imponującą listę fana - ilustracja #1
W te tytuły zagramy w Game Passie już niedługo. Źródło: Reddit.

Na szczególną uwagę zasługuje dokładność, z jaką stworzona została lista – przy każdej wydanej pozycji znajdziemy platformy, na których jest dostępna, datę jej dodania do usługi, ocenę z serwisu Metacritic itd. Stosowne zakładki pozwalają filtrować gry ze względu na ich obecność w subskrypcji pecetowej czy możliwość uruchomienia ich poprzez streaming. Można też podejrzeć tytuły produkcji, które trafią do Game Passa w bliżej nieokreślonej przyszłości, np. Fable, Avowed, The Outer Worlds 2 czy The Elder Scolls VI. Innymi słowy, ABattleVet wykonał kawał dobrej roboty.

O tym, że Polacy lubią usługi wykorzystujące model subskrypcji świadczą wyniki sondażu przeprowadzonego przez Fundację Digital Poland, o których pisaliśmy wczoraj. Xbox Game Pass okazał się drugim co do popularności abonamentem growym, nieznacznie tylko ustępując ofercie PS Plusa od Sony. Można założyć, że w skali świata jest on znany co najmniej równie dobrze jak w naszym kraju. Ciekawostkę stanowi fakt, że pomimo dostępności na premierę niektórych gier w Game Passie, wciąż dobrze sprzedają się one np. na Steamie.