Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2021, 12:59

autor: hexx0

Humankind i Psychonauts 2 wśród największych premier sierpnia na Steamie; jest polski akcent

Na Steamie podana została lista największych growych premier sierpnia. Znalazły się na niej takie pozycje jak Humankind, Psychonauts 2, Naraka: Bladepoint, 12 Minutes, King's Bounty 2 czy Road 96. Jest też polski akcent – Car Mechanic Simulator 2021.

Sezon ogórkowy w branży gier można uznać za zakończony. Ostatnie tygodnie przyniosły sporo premier dużych tytułów, a kolejne – Far Cry 6, Call of Duty: Vanguard, Age of Empires IV czy Battlefield 2042 – są w drodze. Na Steamie opublikowana została lista najpopularniejszych nowych gier sierpnia. Wśród co głośniejszych produkcji, pokroju Humankind, Psychonauts 2, Naraka: Bladepoint, 12 Minutes czy King's Bounty 2, znalazł się polski akcent, mianowicie Car Mechanic Simulator 2021. Pełną listę znajdziecie poniżej. Co istotne, nie przywiązujcie uwagi do kolejności, w jakiej zostały wymienione tytuły, które się na niej znalazły, bo ta jest całkowicie losowa (Valve nie podaje dokładnych wyników sprzedaży).

Najlepsze premiery sierpnia na Steamie

Sukces symulatora mechanika od studia Red Dot Games może cieszyć, zwłaszcza że produkcja jest też bardzo wysoko oceniana – spośród ponad 6300 opinii użytkowników Steama94% jest pozytywnych. Warto jednak pochylić się również nad świetnymi wynikami osiąganymi przez tytuły, które od dnia premiery są dostępne w usłudze Xbox Game Pass – Humankind, Psychonauts 2 i Twelve Minutes. Ich popularność na platformie Valve udowadnia, że obecność w abonamencie Microsoftu nie jest jednoznaczna ze słabą sprzedażą danej produkcji.

Należy także zwrócić uwagę na dobry start na Steamie Mortal Shell, które wcześniej było tytułem ekskluzywnym Epic Games Store. Soulslike od studia Cold Symmetry nie wykręca może takich liczb jak swego czasu Hades – w ciągu ostatniego miesiąca w produkcję grało jednocześnie do 2000 osób – ale też docelowa grupa odbiorców tego tytułu jest zdecydowanie mniejsza. Cieszy również sukces niewielkiego, ale bardzo klimatycznego Road 96.