Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2020, 09:52

autor: Adrian Werner

Hades przeżywa renesans na Steam

Pre-order Cyberpunka 2077 znowu zajął pierwsze miejsce w zestawieniu bestsellerów Steam. Doskonale poradził sobie również Hades, który jest na fali dzięki obniżce ceny i uzyskanym ostatnio nagrodom.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje na rynku dopiero 10 grudnia, ale nie przeszkodziło to pre-orderowi produkcji w zajęciu drugi tydzień z rzędu pierwszego miejsca wśród największych przebojów (według przychodów) Steama. Jest to tym bardziej imponujące, że w zeszłą środę ruszyła jesienna wyprzedaż w tym serwisie. Tę promocję gracze wykorzystali do nabycia gier Phasmophobia oraz Hades. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na sukces drugiej z tych pozycji, na który wpłynęła nie tylko obniżka ceny, ale najpewniej również fakt, że tytuł zdobył najwięcej nominacji do tegorocznego The Game Awards 2020, jak również otrzymał dwie statuetki Golden Joystick (w kategoriach nagrody krytyków oraz najlepszej gry niezależnej)

Hades przeżywa więc obecnie renesans. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia w grę bawiło się na Steamie 28,4 tysięcy osób jednocześnie. Dla porównania, tydzień wcześniej było to 19 tys.

Udaną premierę zaliczyła również gra Football Manager 2021, która zadebiutowała na liście na pozycji numer trzy. Produkcja już w ramach pre-orderu sprzedawała się wyśmienicie, gdyż pozwalał on na udział w beta-testach.

Wielu użytkowników Steama wykorzystało również jesienną wyprzedaż do uzupełnienia swoich bibliotek o przeboje takie jak Doom Eternal, Red Dead Redemption 2 czy Death Stranding.

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Cyberpunk 2077 (pre-order)

2.

Valve Index VR Kit

3.

Football Manager 2021

4.

Phasmophobia

5.

Hades

6.

Red Dead Redemption 2

7.

Halo: The Master Chief Collection

8.

Playerunknown's Battlegrounds

9.

Death Stranding

10.

Doom Eternal

  1. Hades - poradnik do gry