Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXSXXONE
Okładka Football Manager 2021 (PC)
OkładkaFootball Manager 2021 (PC)

Football Manager 2021

FM 2021 | FM21

Football Manager 2021 to kolejna część popularnej serii menadżerów sportowych skupiających się na dyscyplinie piłki nożnej. Produkcja została opracowana przez studio Sports Interactive i wydana przez korporację SEGA.

Sportowe | piłka nożna | manager piłkarski | Xbox Play Anywhere

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Manager 2021 Premiera

24lis2020

PC

1gru2020

XONE XSX

producent: Sports Interactive wydawca: Sega wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Football Manager 2021

FIFA Manager 14

We Are Football

Football Manager 2014

Football Manager 2021 to siedemnasta osłona popularnej serii menadżerów piłkarskich (jeśli bierzemy pod uwagę wyłącznie pełnoprawne tytuły). Gra kładzie nacisk na realizm, rozwijając i usprawniając wiele aspektów rozgrywki. Za opracowanie tej produkcji odpowiada studio Sports Interactive, które od lat sprawuje pieczę nad tym cyklem. Wydawcą ponownie jest firma Sega.

Mechanika

Podstawy rozgrywki w Football Manager 2021 są identyczne jak w poprzednich odsłonach. Wybieramy jeden z licznych klubów i staramy się poprowadzić go do zwycięstwa, odpowiadając przy tym za każdy aspekt jego funkcjonowania. Dbamy o finanse oraz relacje z mediami i kibicami, dobieramy personel pomocniczy, zajmujemy się kupowaniem i sprzedawaniem piłkarzy (dzięki licencjom w grze pojawia się olbrzymia liczba prawdziwych nazwisk), określamy taktykę oraz planujemy treningi.

Nowością względem poprzednich odsłon są przede wszystkim kompletnie przebudowane interakcje. Od teraz podczas rozmów możemy gestykulować, żeby podkreślić styl naszej wypowiedzi, a nawet cisnąć w ścianę butelką z wodą jeśli jesteśmy niezadowoleni.

Drugą częścią zabawy są właściwe mecze, w czasie których z ławki trenerskiej nadzorujemy działania swoich podopiecznych – zmieniamy taktykę, decydujemy o zmianach i wydajemy im na bieżąco polecenia z linii bocznej

Tryby gry

W Football Manager 2021 możemy grać zarówno samotnie, jak i w trybie wieloosobowym. Podstawą rozgrywki jest jednak rozbudowany tryb kariery dla pojedynczego gracza. Poza nim mamy do dyspozycji także możliwość gry przez sieć, rozegranie turnieju gwiazd oraz opcję stworzenia własnego klubu.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Football Manager 2021 prezentuje się podobnie do poprzedniej odsłony, jednak silnik meczowy został znacznie usprawniony. Zmagania sportowców są prezentowane w pełnym trójwymiarze, jednak większość czasu spędzamy oglądając dwuwymiarowy interfejs, wypełniony przeróżnymi statystykami, informacjami, wykresami i tabelami.

Dodatkowe informacje

Kupując grę Football Manager 2021 otrzymujemy za darmo również uproszczoną, dedykowaną słabszym urządzeniom, wersję produkcji – Football Manager Touch 2021.

Ostatnia modyfikacja 28 września 2020

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-32  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

Football Manager 2021 cena w dniu premiery: 199,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Football Manager 2021

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Football Manager 2021 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz / AMD Athlon 64 1.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 9600M GT / Radeon HD 3650 lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8/8.1/10 64-bit
PC
XONE
XSX