Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2020, 11:27

Football Manager 2021 już podbił Steam, a do premiery został tydzień

Do premiery Football Managera 2021 pozostało jeszcze wiele dni, a gra już podbiła Steam, zajmując wysokie miejsce wśród bestsellerów i uzyskując imponujące wyniki aktywności.

Premiera Football Manager 2021 nastąpi dopiero w przyszłym tygodniu, ale nie przeszkodziło to grze we wdarciu się do grona najpopularniejszych produkcji na Steamie. W chwili pisania tej wiadomości projekt znajduje się w pierwszej dwudziestce tytułów cieszących się największym wzięciem wśród użytkowników serwisu studia Valve.

Fani bawią się przed premierą dzięki wersji beta, do której dostęp można uzyskać kupując grę w pre-orderze. Testy ruszyły w ubiegłą środę, czyli 11 listopada, i obejmują wszystkie tryby rozgrywki. Graczy do rozpoczęcia zabawy już teraz zachęca fakt, że wszystkie postępy będą mogli przenieść do pełnej wersji.

Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, w grę na Steamie bawiło się ponad 54 tys. osób. W niedzielę drugie tyle fanów serii pozostało przy zeszłorocznej odsłonie, czyli Football Manager 2020. Większość z nich najpewniej prędzej czy później przestawi się na FM2021.

Football Manager 2021 już podbił Steam, a do premiery został tydzień - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

Gracze rzucili się kupować grę w pre-orderze. Rezultatem tego jest zajęcie przez Football Managera 2021 czwartej pozycji wśród produkcji, których sprzedaż w zeszłym tygodniu wygenerowała największe przychody na Steamie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że gra sprzedawana jest również w Epic Games Store, więc imponujące wyniki z serwisu Valve nie oddają w pełni skali jej sukcesu.

Gra spotyka się na razie z bardzo pozytywnym odbiorem. Na Steamie ma już ponad 900 ocen użytkowników i 92% z nich jest pozytywnych. Wszystko więc wskazuje na to, że tegoroczna odsłona spełni pokładane w niej nadzieje.

Przypomnijmy, że Football Manager 2021 zmierza na PC oraz konsole Xbox One oraz Xbox Series X/S. Premiera odbędzie się 24 listopada tego roku, równocześnie na wszystkich platformach sprzętowych.

  1. Football Manager 2021 – karta gry w serwisie Steam
  2. Oficjalna strona gry

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Gra:

1.

Destiny 2: Beyond Light Deluxe Edition

2.

Destiny 2: Beyond Light + Sezon

3.

Valve Index VR Kit

4.

Football Manager 2021

5.

Phasmophobia

6.

Sea of Thieves

7.

Destiny 2: Beyond Light

8.

Among Us

9.

Cyberpunk 2077 (pre-order)

10.

FIFA 21