Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2020, 10:37

autor: Vergil

Do AC Valhalla trafiła sekretna misja z Death Stranding

Assassin’s Creed: Valhalla to potencjalna kopalnia easter eggów. Świat tej produkcji skrywa mnóstwo zabawnych sekretów, a jednym z nich jest misja, która nawiązuje do gry Death Stranding.

W SKRÓCIE:
  1. w Assassin’s Creed: Valhalla pojawiła się sekretna misja, która nawiązuje do Death Stranding;
  2. zadanie polega na dostarczeniu towarów nieodebranych przez klientów ze sklepu w starej osadzie, którą Eivor przejmuje w początkowej fazie zabawy;
  3. ładunki trzeba jednak przenieść w rękach, co znacznie komplikuje podróżowanie po trudnym terenie.

Na łamach serwisu Kotaku pojawił się opis sekretnej misji z gry Assassin’s Creed: Valhalla, która stanowi ciekawe nawiązanie do najnowszego dzieła Hideo Kojimy – Death Stranding. Jak to zwykle bywa z easter eggami, zadanie zostało skrzętnie ukryte przez deweloperów, przez co gracze mogą mieć spory problem z jego odnalezieniem. Niemniej wydaje się, że dla fanów przygody Sama Portera Bridgesa (ale nie tylko) gra jest jak najbardziej warta świeczki.

Otrzymanie dostępu do omawianej misji wymaga uprzedniego przejęcia starej osady oraz odblokowania placówki handlowej, pozwalającej na sprzedaż i zakup przedmiotów. Jak się okazuje, tuż za nią ulokowano listę towarów oraz cztery ładunki, które, jak możemy dowiedzieć się od Yanli, czyli właścicielki sklepu, nie zostały odebrane przez klientów. W tym momencie Eivor może wcielić się w kuriera, którego zadaniem jest dostarczenie odpowiednich rzeczy do ich prawowitych właścicieli. Kamienną płytę musi więc zanieść na farmę, różany miód pitny – do chaty pustelnika, skrzynię z miskami – do jubilera, natomiast kowadło – do kowala.

Do AC Valhalla trafiła sekretna misja z Death Stranding - ilustracja #1
Miejsce, w którym ukryto przedmioty nieodebrane przez klientów (źródło obrazka: Kotaku).

Brzmi niezbyt skomplikowanie, prawda? Problem w tym, że omawiane ładunki są ciężkie, przez co ich przenoszenie (w rękach, gdyż Eivor nie posiada niestety takiego plecaka, jakim mógł się pochwalić Sam) uniemożliwia na przykład jazdę na wierzchowcu czy wspinaczkę na klify bądź znacznie komplikuje nawet tak prozaiczne czynności, jak przeprawa przez rzekę. Tym samym misja nie tylko czerpie z Death Stranding pod względem celów stawianych przed graczem, lecz także zmusza go do uważnego przestudiowania otoczenia i wyboru optymalnej drogi, która zaprowadzi go do celu; dokładnie tak, jak ma to miejsce w grze Hideo Kojimy.

Do AC Valhalla trafiła sekretna misja z Death Stranding - ilustracja #2
Lista przedmiotów i wskazówki, dokąd należy je zanieść (źródło obrazka: Kotaku).

Zadanie nie należy więc do łatwych, jednak w chwili, w której są pisana te słowa, próżno szukać informacji na temat tego, jaka nagroda czeka na nas za jego wykonanie. Redaktor serwisu Kotaku natknął się bowiem na buga, przez co w jego przypadku misja zakończyła się niepowodzeniem. Swoją drogą, powodem takiego stanu rzeczy najprawdopodobniej był fakt, że najpierw dostarczył wszystkie przedmioty, a dopiero później porozmawiał z Yanli o opisywanej misji. Lepiej zatem nie próbujcie tego w domu, jeśli chcecie ukończyć to zadanie.

Na koniec nie pozostaje nam nic innego, jak przypomnieć, że w Assassin’s Creed: Valhalla można już zagrać na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xboksie One raz Xboksie Series X i PlayStation 5. Warto jednak pamiętać, że nad Wisłą tytuł pojawi się w wersji na nową konsolę Sony dopiero w dniu jej polskiej premiery, czyli 19 listopada.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Assassin’s Creed
  2. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
  3. Assassin’s Creed: Valhalla – poradnik do gry
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach