Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2020, 11:36

autor: Vergil

Recenzje Sackboy: A Big Adventure - to solidna platformówka, ale nic więcej

Recenzenci wzięli pod lupę grę Sackboy: A Big Adventure, opracowaną przede wszystkim jako tytuł startowy dla konsoli PS5. Z ich opinii wynika, że mamy do czynienia z solidną platformówką, która jednak nie wnosi do gatunku żadnego powiewu świeżości.

W SKRÓCIE:
 1. gra Sackboy: A Big Adventure zbiera oceny w okolicach 8/10;
 2. produkcja może się pochwalić przede wszystkim bardzo ładną grafiką oraz prostą, a zarazem przystępną i dającą sporo frajdy rozgrywką;
 3. wśród jej wad prym wiedzie jednak brak powiewu świeżości oraz pewna powtarzalność.

Sackboy: A Big Adventure to jeden z tytułów startowych konsoli PlayStation 5 (dostępny również na PlayStation 4), o którym niewielu graczy zdaje się pamiętać. A szkoda, bo recenzje tej produkcji wskazują na to, że mamy do czynienia z co najmniej solidną platformówką. Z opinii krytyków wynika, że dzieło studia Sumo Digital doskonale sprawdza się zarówno jako prezentacja możliwości kontrolera DualSense, jak i w roli rozrywki dla całej rodziny bądź „tytułu startowego” dla naszych pociech. Rzućmy więc okiem na wybrane oceny przyznane temu projektowi oraz sprawdźmy, na jakie jego zalety oraz wady zwracają uwagę branżowi krytycy.

W chwili, w której są pisane te słowa, średnia ocen gry Sackboy: A Big Adventure na PlayStation 5 wynosi 78% (według serwisu Metacritic).

Sackboy: A Big Adventure – oceny, zalety oraz wady

 1. PlayStation Universe – 95/100
 2. Video Chums – 93/100
 3. GameSpew – 90/100
 4. 3DJuegos – 85/100
 5. Hardcore Gamer – 80/100
 6. Push Square – 80/100
 7. Multiplayer.it – 80/100
 8. Destructoid – 80/100
 9. VG247 – 80/100
 10. Game Informer – 80/100
 11. Hobby Consolas – 78/100
 12. Everyeye.it – 77/100
 13. Gamer.nl – 75/100
 14. GameSpot – 70/100
 15. TheSixthAxis – 70/100
 16. Gameblog.fr – 60/100

Wśród najważniejszych zalet gry Sackboy: A Big Adventure bez wątpienia prym wiedzie oprawa audiowizualna. Produkcja prezentuje się bardzo przyjemnie dla oka zwłaszcza na PlayStation 5, jednak wersji na PlayStation 4 również nie można zbyt wiele zarzucić w tej materii. Poza tym gra jest pełna rozmaitych żartów. Zaprawieni w bojach gracze docenią ją również za responsywne sterowanie oraz sposób, w jaki wykorzystuje haptyczne wibracje i adaptacyjne spusty kontrolera DualSense. Wszystko to czyni omawianą pozycję świetną platformówką, pod warunkiem, że jesteśmy w stanie przymknąć oko na brak kreatywnych rozwiązań znanych z serii LittleBigPlanet.

Sackboy: A Big Adventure nie wprowadza jednak do gatunku żadnego powiewu świeżości, czerpiąc garściami z dorobku szeregu innych jego przedstawicieli. Oprócz tego z czasem do rozgrywki zaczyna wkradać się monotonia, a zabawa staje się nieco powtarzalna. Ponadto opowiedziana w niej historia nie zaskakuje niczym odkrywczym, choć z drugiej strony główny zły może wydać się całkiem interesujący. Problemem dla niektórych może okazać się również brak internetowego trybu multiplayer, jednak takowy ma zostać wprowadzony w darmowej aktualizacji jeszcze przed końcem roku.

Gra Sackboy: A Big Adventure zadebiutowała 12 listopada na PlayStation 4 oraz PlayStation 5. W Polsce (gdzie produkcja jest znana jako Sackboy: Wielka przygoda) jej wersja na nową platformę Sony zadebiutuje w dniu premiery konsoli, czyli 19 listopada.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Sackboy: A Big Adventure