Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2021, 09:42

Football Manager 2021 bije rekordy sprzedaży serii

Ubiegłoroczne odsłony serii Football Manager sprzedają się szybciej niż jakakolwiek wcześniejsza rodzina gier studia Sports Interactive. FM21 doskonale radzi sobie również na Steamie.

Zespół Sports Interactive ma powody do zadowolenia. Dyrektor studia Miles Jacobson pochwalił się, że gry z serii FM21 (czyli Football Manager 2021, Football Manager Touch 2021 oraz Football Manager Mobile 2021) przekroczyły próg miliona aktywacji szybciej niż jakakolwiek inna rodzina produkcji w historii tego dewelopera.

Warto dodać, że wszystkie te tytuły, wliczając w to wydania mobilne, są płatne. W praktyce Jacobson informuje więc, że ponad milion osób zakupiło już te produkcje, gdyż egzemplarze wysłane jedynie do sklepów nie zostały aktywowane.

Co więcej, gracze nie tylko kupili te gry, ale również intensywnie w nie grają. W zeszłym tygodniu przynajmniej jedną z tych produkcji uruchomiło ponad 900 tys. osób.

Ten sukces widoczny jest także, gdy spojrzymy na statystyki Steam. 2 stycznia tego roku Football Manager 2021 ustanowił nowy rekord aktywności – w najgorętszym momencie dnia w tytuł bawiło się 92 461 osób jednocześnie. Warto dodać, że nawet ten imponujący wynik nie oddaje w pełni popularności produkcji, gdyż wersja pecetowa sprzedawana jest również w Epic Games Store.

Football Manager 2021 bije rekordy sprzedaży serii - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

Gracze pecetowi wyraźnie preferują pełną wersję tej marki. Uproszczone Football Manager Touch 2021 cieszy się bowiem znacznie mniejszą popularnością. Rekord aktywności tej gry na Steamie wynosi jedynie 1854 osoby jednocześnie i został ustanowiony pod koniec ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że Football Manager 2021 dostępny jest na PC oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X/S. Football Manager Touch 2021 wydany został na pecety, Nintendo Switch oraz mobilne systemy iOS i Android, a Football Manager Mobile 2021 ukazał się wyłącznie na urządzenia mobilne.

  1. Oficjalna strona gry Football Manager 2021