Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2020, 12:04

autor: Adrian Werner

Agenci piłkarscy próbowali przekupić twórców Football Managera

Miles Jacobson z zespołu Sports Interactive zdradził, że otrzymywał propozycję łapówek w zamian za podwyższenie statystyk zawodników w cyklu Football Manager.

W wywiadzie udzielonym podcastowi The Athletic UK Miles Jacobson ze studia Sports Interactive zdradził, że zdarzały się sytuacje, w których agenci piłkarzy próbowali przekupić deweloperów, chcąc aby ich podopieczni mieli lepsze statystyki w grach z serii Football Manager.

Takie oferty zawsze były odrzucane. W związku z wywiadem wynikła jednak zabawna sytuacja. Promując ten odcinek, podcast wrzucił na Twittera zapowiedź, w której znalazła się informacja, że Miles Jacobson przyjmował takie łapówki, co deweloper musiał szybko sprostować.

Niestety, deweloper ze Sports Interactive nie był gotów zdradzić tego, o jakich piłkarzy konkretnie chodziło.

Próby podbicia statystyk za pomocą łapówek nie powinny dziwić. Seria Football Manager wyrobiła sobie tak dużą renomę, że wiele klubów wykorzystuje te gry w trakcie poszukiwań nowych talentów wartych zwerbowania. W tworzeniu baz danych cyklu studio Sports Interactive pomaga ponad tysiąc pasjonatów piłki nożnej z kilkudziesięciu krajów, dzięki czemu charakterystyki nawet mało znanych i początkujących sportowców często całkiem dobrze oddają ich rzeczywisty talent.

Warto tutaj przytoczyć fascynującą anegdotkę, której bohaterem jest trener Alex McLeish. W latach 2001-2006 zarządzał on szkockim zespołem Rangers. Jego syn był oddanym fanem Football Managera. Chłopak podczas rozgrywki natknął się na obiecującego 13-letniego zawodnika, grającego w FC Barcelona B. Wielokrotnie próbował on przekonać ojca, że warto byłoby go zwerbować, gdyż podczas wirtualnych meczów zdobywał on gole jak szalony. McLeish zignorował te rady, gdyż nie słyszał wcześniej o tym piłkarzu, a do tego nie ufał danym z gry komputerowej. Tym zawodnikiem był Lionel Messi.

Przypomnijmy, że Football Manager 2021 ukazał się 24 listopada tego roku na PC oraz konsolach Xbox One oraz Xbox Series X/S.

  1. Football Manager 2021 – karta gry w serwisie Steam
  2. Oficjalna strona gry