Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2021, 11:49

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Seria Football Manager sprzedała łącznie ponad 33 miliony egzemplarzy

Seria Football Manager przekroczyła barierę 33 i 1/3 miliona sprzedanych egzemplarzy. Tym nietypowym rekordem podzielił się na Twitterze reżyser gry - Miles Jacobson.

Seria strategicznych symulatorów piłkarskich Football Manager przekroczyła niedawno barierę 30 milionów sprzedanych egzemplarzy, a dokładniej 33 i 1/3 miliona. Nietypowym osiągnięciem pochwalił się na Twitterze szef studia Sports Interactive - Miles Jacobson.

Zdjęcie oraz gra słów (w języku angielskim „record’ oznacza zarówno najlepszy wynik, jak i płytę długogrającą - przyp. red.) nie są przypadkowe. 33 i 1/3 to liczba obrotów na minutę, jaką wykonuje analogowa płyta umieszczona w gramofonie, więc skojarzenia muzyczne są tutaj na miejscu.

Ostatnia produkcja, czyli FM 2021, również pobiła osobiste rekordy studia SI. Na początku stycznia Jacobson poinformował, że najnowsza część osiągnęła pierwszy milion sprzedanych kopii szybciej niż jakakolwiek inna gra z serii.

Pierwsza produkcja sygnowana jako Football Manager została wydana pod koniec roku 2004. Firma Sports Interactive, która działa na rynku od 1994 roku, tworzyła wcześniej piłkarskie symulatory pod szyldem Championship Manager. Jednak w 2003 roku, na skutek zakończenia współpracy z ówczesnym wydawcą – firmą Eidos – studio było zmuszone stworzyć nową markę, którą rozwija do teraz. Od samego początku tytuł jest dystrybuowany przez Segę.

Football Manager 2021 dostępny jest na PC (zarówno na Steamie, Epic Games Store, jak i w sklepie Microsoft) oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X|S. Football Manager Touch 2021 wydany został na komputery osobiste, Nintendo Switcha oraz systemy iOS i Android, a Football Manager Mobile 2021 ukazał się tylko na urządzeniach mobilnych.