Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXSXPCXONE
Okładka 12 Minutes (XSX)

12 Minutes

Twelve Minutes

12 Minutes to przygodówkowy thriller. Gracz wciela się w mężczyznę uwięzionego w pętli czasowej, który musi wypróbowywać różne sekwencje zdarzeń i czynności, aby uratować życie swoje i żony. W grze występują James McAvoy, Daisy Ridley i Willem Dafoe.

Przygodowe | thriller | top-down | indie | 2.5D

Okładka 12 Minutes (XSX)

data premiery gry:

2021

PC XONE XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

12 Minutes to gra przygodowa utrzymana w klimacie thrillera. Nad projektem czuwał Luis Antonio, czyli artysta, który wcześniej odpowiadał za oprawę graficzną gry The Witness.

Fabuła

W 12 Minutes wcielamy się w mężczyznę, którego spokojny wieczór zamienia się w koszmar. Do jego mieszkania wpada policjant, oskarżając żonę bohatera o morderstwo. Dochodzi do szarpaniny i ostatecznie nasza postać zostaje zabita.

Zamiast udać się na wieczny spoczynek, mężczyzna budzi się jednak dwanaście minut wcześniej. Szybko zaczyna rozumieć, że został uwięziony w pętli czasowej. Musi więc znaleźć sposób na odkrycie, co tak naprawdę się dzieje i utrzymać siebie oraz żonę przy życiu.

Mechanika

12 Minutes to przygodówkowy thriller, w którym akcja ogranicza się do jednego mieszkania. Gracz musi rozgrywać zapętlone fragmenty, próbując znaleźć sekwencję czynności i decyzji, które pozwolą mu utrzymać się przy życiu i zrealizować inne cele.

Mieszkanie jest małe, ale gęsto zapełnione możliwymi do wykorzystania obiektami. W połączeniu z bogatymi możliwościami interakcji z postaciami daje to dużą swobodę przy wypróbowywaniu sekwencji w poszukiwaniu tej właściwej.

Tryby gry

12 Minutes oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza. Twórca nie przewidział żadnych rozgrywek wieloosobowych.

Obsada

Mocną stroną tej produkcji jest obsada. W mężczyznę wciela się bowiem James McAvoy, głosu żonie bohatera udzieliła Daisy Ridley, z kolei intruzem jest Willem Dafoe.

Kwestie techniczne

12 Minutes posiada prostą, ale miłą dla oka oprawę graficzną. Akcję oglądamy z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci, a całość opracowano tak, aby wzmacniała klaustrofobiczny klimat opowiadanej historii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Gry podobne do 12 Minutes

Wymagania wiekowe 12 Minutes

16+

12 Minutes ze zwiastunem. W rolach głównych hollywoodzkie gwiazdy
12 Minutes ze zwiastunem. W rolach głównych hollywoodzkie gwiazdy

wiadomość27 sierpnia 2020

Annapurna Interactive podzieliła się następnym trailerem swojej przygodówki pod tytułem 12 Minutes. Głosów postaciom udzielą znani amerykańscy aktorzy.

12 Minutes – przygodówkowy thriller zainspirowany Dniem świstaka
12 Minutes – przygodówkowy thriller zainspirowany Dniem świstaka

wiadomość9 czerwca 2019

Wśród nowości pokazanych na konferencji Microsoftu znalazło się 12 Minutes, czyli przygodówkowy thriller, który można opisać jako mroczną wersję Dnia świstaka.

PC
XONE
XSX