Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2021, 09:48

autor: Aquma

12 Minutes to gra z gwiazdorską obsadą, zobacz gameplay

Twórcy niezależnej przygodówki 12 Minutes opublikowali okraszony komentarzem gameplay przedstawiający podstawowe mechaniki rozgrywki swojego dzieła.

W sieci pojawił się nowy gameplay z 12 Minutes – niezależnej przygodówki traktującej o losach małżeństwa, które utkwiło w pętli czasowej i jest zmuszone przeżywać wielokrotnie kilkanaście minut poprzedzających pewną tragedię. Materiał trwa około 6 minut i jest okraszony komentarzem dewelopera.

Zasady rządzące rozgrywką są dość proste – gracz ma możliwość wchodzenia w interakcję ze wszystkimi obiektami widocznymi w mieszkaniu (np. podnoszenie i łączenie ich ze sobą) oraz podejmowania różnego rodzaju akcji. Celem jest wprowadzenie takich zmian w przedstawionej historii, by uniknąć wieńczącej ją tragedii – śmierci któregoś z bohaterów (lub obydwojga). Robimy to stosując metodę prób i błędów. Za każdym razem, gdy ponosimy porażkę, protagonista ponownie budzi się w mieszkaniu, zachowując całą zdobytą wcześniej wiedzę (dzięki czemu uzyskujemy dostęp do nowych możliwości).

12 Minutes zmierza na komputery oraz konsole Xbox One i Xbox Series X/S. Produkcja zadebiutuje w tym roku (na razie nie znamy konkretnej daty). Warto odnotować, że dzieło może się pochwalić prawdziwie gwiazdorską obsadą – usłyszymy w nim takich aktorów, jak James McAvoy, Daisy Ridley czy Willem Dafoe.

  1. Czarne konie 2021 - gry, na które nie czekacie, a powinniście
  2. 12 Minutes – strona oficjalna