Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2021, 10:15

Resident Evil Village najczęściej kończoną grą 2021 roku; 12 Minutes najczęściej porzucaną

Resident Evil Village jest grą, która była najczęściej kończona przez użytkowników serwisu HowLongToBeat. Tytuł Capcomu wyprzedził Metroid Dread i Ratchet & Clank: Rift Apart.

W SKRÓCIE:
 1. Ze wszystkich wydanych w 2021 roku gier Resident Evil Village był najczęściej kończony.
 2. Twelve Minutes to pozycja, z której najwięcej ludzi zrezygnowało w trakcie ogrywania.

Serwis HowLongToBeat podzielił się na Twitterze interesującym zestawieniem podsumowującym 2021 rok. Dowiadujemy się z niego, jakie gry wydane w tym okresie były najchętniej kończone przez użytkowników portalu, które najczęściej porzucano i co znajduje się na szczycie „kupek wstydu”.

Gracze najczęściej kończyli Resident Evil Village, które wyprzedziło Metroid Dread i Ratchet & Clank: Rift Apart. Widać więc, że medialne produkcje, na który był ogromny hype i które „dowiozły”, mają największe wzięcie w serwisie. Całe top 10 wygląda następująco:

 1. Resident Evil Village
 2. Metroid Dread
 3. Ratchet & Clank: Rift Apart
 4. It Takes Two
 5. Super Mario 3D World + Bowser’s Fury
 6. Twelve Minutes
 7. Psychonauts 2
 8. NieR Replicant ver.1.22474487139...
 9. The Medium
 10. Little Nightmares II

Zerknijmy teraz na drugi biegun, czyli najczęściej porzucane gry kończącego się roku. Tutaj „na dzień dobry” małe zaskoczenie. Obecne w powyższym zestawieniu Twelve Minutes było także najczęściej porzucaną grą 2021 roku, wyprzedzając Loop Hero i The Ascent. Widać, że w tych wypadkach szum medialny nie do końca przełożył się na ich pozytywny odbiór i sporo ludzi odbijało się od tych tytułów. Pełna pierwsza dziesiątka wygląda następująco:

Co ciekawe, gdy zerkniemy na listę porzucanych gier według odsetka osób, które w nie zagrały, na prowadzenie wysuwa się Loop Hero (11,1%), wyprzedzając The Ascent (10%) i Genesis Noir (9,3%).

Na koniec zostało nam zestawienie produkcji, które ludzie zaczęli ogrywać, ale z przeróżnych powodów ich (jeszcze) nie skończyli. W tym wypadku widać przewagę gatunku RPG i wpływ długości gry na stopień ukończenia.

Jak wyglądałoby Wasze zestawienie za 2021 rok?

 1. Strona serwisu HowLongToBeat