Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchXONE
Okładka Genesis Noir (PC)

Genesis Noir

Artystyczna, surrealistyczna gra przygodowa w klimacie noir. W Genesis Noir bohater eksploruje wszechświat i stara się na niego wpłynąć tak, aby zapobiec śmierci bliskiej mu osoby. Za grę odpowiada Feral Cat Den.

Przygodowe | noir | 2D | muzyczne | crowdfunding | indie | eksperymentalne/artystyczne | Xbox Game Pass

Okładka Genesis Noir (PC)

data premiery gry:

26mar2021

PC XONE Switch

Genesis Noir to utrzymana w klimatycznym monochromie gra przygodowa rozgrywająca się przed i po Wielkim Wybuchu, w której wcielamy się w postać pragnącą uratować swoją ukochaną i aby to zrobić musi zapobiec wszechogarniającej ekspansji wszechświata. Gra została stworzona przez studio Feral Cat Den, ufundowana dzięki kampanii na Kickstarterze i doczekała się wielu nagród.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest u początków kosmosu, gdzie wcielamy się w bohatera zwanego No Man – obwoźnego sprzedawcę zegarków starającego zapobiec śmierci swojej ukochanej – bogini o imieniu Miss Mass (panna Masa). Ma ona zginąć, zabita pociskiem wystrzelonym przez zazdrosnego Golden Boya.

Twórcy bawią się dwuznacznością terminu „Wielki Wybuch” (ang. Big Bang), przedstawiając go dosłownie, jako wystrzał z pistoletu. Gracz musi wkroczyć do rozrastającego się wszechświata spowodowanego owym wystrzałem i zniszczyć zmierzający w stronę Miss Mass pocisk – planetę Ziemię.

Mechanika

Genesis Noir to gra artystyczna skupiająca się wokół eksploracji i wpływaniu na otoczenie. Świat gry to mieszanka grafiki 3D i 2D, obserwowanej z różnych perspektyw, które często ulegają zmianie i płynnie przechodzą między sobą.

Na świat przedstawiony w Genesis Noir składają się mgławice, fraktale, pola asteroidów, czarne dziury i... kawiarenki jazzowe. Poznamy obcych i zanurzamy się zarówno w mikroskopijnych, jak i gigantycznych, pełnych unikatowych interakcji światach. To wokół ich eksploracji kręci się rozgrywka.

Dzięki mechanice point-and-click gracz ma możliwość szerokiej interakcji z otoczeniem, a także obserwowania konsekwencji swoich dotychczasowych poczynań. Dzięki temu może nie tylko wyrazić siebie, ale jeszcze poznać historię rozpisaną na szereg rozdziałów. Przed nami sadzenie nasion w prywatnym ogrodzie, terraformowanie terenów, tworzenie (a także niszczenie) gwiazd, branie udziału w duetach jazzowych – wszystko po to, by znajdować wskazówki niezbędne do rozwiązania zagadek, a w konsekwencji odwrócić trajektorię pocisku, który prowadzi do tragedii.

Kwestie techniczne

Genesis Noir to gra artystyczna utrzymana w klimacie noir. Twórcy inspirowali się takimi tytułami jak Kentucky Road Zero, Botanicula, a także wierszami Williama Blake’a.

Za ścieżkę dźwiękową odpowiada angielski zespół Skillbard, który w swoim dorobku posiada między innymi stworzenie muzyki do kreskówki Cartoon Network - Lasso and Comet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Genesis Noir

Wymagania wiekowe Genesis Noir

12+

Wymagania sprzętowe Genesis Noir

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.6 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 Ti / Radeon R9 285 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 10
PC
XONE
Switch