Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS5XONEXSX
Okładka Far Cry 6 (PC)

Far Cry 6

Szósta główna część popularnej serii FPS-ów, nad którą czuwa firma Ubisoft. W Far Cry 6 trafiamy do tropikalnej Yary, a naszym głównym zadaniem jest odsunięcie od władzy krwawego dyktatora – Antona Castillo.

Akcji | FPP | sandbox | FPS | strzelanki | Find Your Next Game

Okładka Far Cry 6 (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

Far Cry 6 to szósta główna odsłona zapoczątkowanego w 2004 roku, bestsellerowego cyklu FPS-ów. Produkcja powstaje jednocześnie w kilku oddziałach Ubisoftu, pod kierownictwem Ubisoft Toronto. To studio wcześniej pomagało przy produkcji Far Cry 4 i Far Cry Primal.

Fabuła

Far Cry 6 zabiera nas w podróż do Yary – fikcyjnego tropikalnego państwa inspirowanego Kubą. Rządy twardej ręki sprawuje tu Anton Castillo, którego życiowym celem jest odbudowa kraju i przywrócenie mu świetności sprzed pięćdziesięciu lat (kiedy to dyktatorem był jego ojciec), niezależnie od tego, do jakich poświęceń będzie musiał w tym celu zmusić obywateli. Poza tym Castillo wychowuje swego następcę, czyli 13-letniego syna imieniem Diego. Postacią, w którą wcielamy się podczas zabawy, jest natomiast Dani Rojas, czyli wojownik lub wojowniczka miejscowego ruchu oporu, próbującego odsunąć Castillo od władzy zarówno poprzez wojnę partyzancką, jak i krwawe protesty na ulicach stolicy Yary – Esperanzy.

Mechanika

Rozgrywkę w Far Cry 6 rozpoczynamy od wyboru płci postaci, w którą się wcielimy. Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak rozpocząć zabawę, podczas której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Autorzy oddają nam do dyspozycji rozległy otwarty świat, który przemierzamy na piechotę, za sterami rozmaitych pojazdów i maszyn oraz m.in. na grzbiecie wierzchowca. Znajdziemy w nim nie tylko znane z wcześniejszych części serii dziewicze tereny (na czele z dżunglą) i niewielkie osady, lecz także (po raz pierwszy w historii cyklu) potężną metropolię, czyli Esperanzę.

Motorem gry są zadania popychające fabułę do przodu, a towarzyszą im liczne misje i aktywności opcjonalne. W ich realizacji przeszkadzają nam przeciwnicy, na czele z żołnierzami wiernymi Castillo, których eliminujemy, robiąc użytek z rozbudowanego arsenału. Oprócz broni białej na naszym podorędziu znajduje się szeroki wachlarz pistoletów, strzelb i karabinów, które partyzanci modyfikują przy pomocy przedmiotów codziennego użytku (na przykład instalując celowniki zrobione z puszek po sardynkach). Z nieprzyjaciółmi możemy sobie radzić zarówno w otwartej walce, jak i działając po cichu, co jest o tyle ważne, że często mają oni nad nami przewagę liczebną oraz technologiczną (dość powiedzieć, że dysponują między innymi czołgami). Podobnie jak miało to miejsce między innymi w Far Cry 5, nie jesteśmy skazani na samotną przeprawę. Możemy bowiem skorzystać z pomocy tak zwanych spluw do wynajęcia (innych rewolucjonistów) bądź kłów do wynajęcia (czyli oswojonych zwierząt pokroju jamnika Chorizo).

Kwestie techniczne

Seria Far Cry przyzwyczaiła nas do tego, że reprezentujące ją produkcje posiadają oprawę graficzną wysokiej jakości. Far Cry 6 nie jest tu wyjątkiem, a podobać się mogą zarówno pełne detali otoczenie, na czele z bujną roślinnością porastającą Yarę, jak i realistycznie odwzorowana broń czy szczegółowe modele postaci. Ponadto gra może się pochwalić iście gwiazdorską obsadą – w rolę Antona Castillo wcielił się Giancarlo Esposito znany z serialu Breaking Bad, natomiast twarzy i głosu Diego użyczył Anthony Gonzalez (Coco).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5,2 / 10 na podstawie 1246 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Wymagania wiekowe Far Cry 6

18+

Far Cry 6 – taki Far Cry mógł powstać tylko teraz
Far Cry 6 – taki Far Cry mógł powstać tylko teraz

Przed premierą 12 lipca 2020, 21:45

Daję Ubisoftowi kredyt zaufania i wierzę, że uda się zaoferować akurat takie doświadczenie, choć Was uczciwie zapewniam, że na pokazie nie zobaczyłem niczego, co byłoby dowodem na to, że właśnie tak będzie.

PC
PS4
XONE
PS5
XSX