Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPCXONE
Okładka Bless Online (PC)

Bless Online

Bless Unleashed

Wyprodukowana przez koreańskie studio NeoWiz Games przy współpracy z firmą Epic Games gra MMORPG. Akcja Bless osadzona została we wzorowanym na średniowieczu świecie fantasy, w którym dwa potężne królestwa trawi konflikt filozoficzny i religijny.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | PvP | MMORPG | MMO

Okładka Bless Online (PC)

data premiery gry:

23paź2018

PC

cze2019

XONE

Bless to koreańskie MMORPG rozgrywające się w klasycznym świecie fantasy, ogarniętym przez konflikt między frakcjami Hieron i Union. Gra plasuje się pomiędzy takimi przedstawicielami gatunku jak World of Warcraft i Black Desert Online. Została ona stworzona przez studio deweloperskie będące oddziałem firmy Neowiz – wydawcy m.in. S4 League i Crossfire.

Fabuła

Bless przenosi nas do ogromnego świata fantasy, podzielonego na dwa regiony: północ pod władaniem świętego imperium Hieron – i południe, które stanowi schronienie dla Union, zjednoczonych klanów, które sprzeciwiają się władzy Hieron, mając nadzieję na nadejście nowej ery. Sam konflikt nie jest jedynie prostą wojną dwóch przeciwnych sobie frakcji, a elementem bardziej złożonej gry politycznej między przedstawicielami ras zamieszkujących to uniwersum. Gracz wciela się w bohatera reprezentującego jedną z wymienionych stron konfliktu.

Mechanika

Bless to klasyczne MMORPG ze zręcznościowym systemem walki, przypominające na przykład Black Desert Online. Na początek gracz podejmuje decyzję na temat tego, po której stronie konfliktu się opowie, co warunkuje, którą z dostępnych siedmiu ras będzie mógł wybrać. Są wśród nich dwie ludzkie (Habicht i Amistad), dwie elfickie (Sylvan Elf i Aqua Elf) oraz dwie będące hybrydą człowieka i bestii (Lupus i Pantera) – po jednej dla każdej z frakcji. Ewentualnie niezależnie od wybranej strony gracz może zdecydować się na rasę niziołków zwaną Mascu. Każda z ras daje możliwość rozegrania odmiennej kampanii fabularnej. Wśród sześciu klas postaci udostępnionych na starcie znalazły się klasyczne dla gatunku: barbarzyńca, strażnik, łowca, mag, paladyn i zabójca.

Gracz może swobodnie przemierzać magiczną krainę, wykonując przy tym rozmaite zadania, polegające najczęściej na zdobyciu określonego przedmiotu, odnalezieniu jakiejś postaci albo walce z zamieszkującymi krainę bestiami. Te ostatnie można nie tylko zgładzić, ale też ujarzmić, czyniąc je wierzchowcami bądź pomocnikami w walce. Awansując na kolejne poziomy doświadczenia, bohater zbiera coraz lepszy oręż i pancerz, które wykorzystuje nie tylko po to, by wykonywać coraz bardziej wymagające zadania, ale też w walce z innymi graczami. PvP nie ogranicza się tu jedynie do walki jeden na jednego, gra oferuje też specjalne bitwy, w których może wziąć udział nawet 200 graczy jednocześnie.

Kwestie techniczne

Produkcja została stworzona na silniku Unreal Engine, co gwarantuje atrakcyjną dla oka oprawę graficzną, której stylistyka przypomina tytuły takie jak Final Fantasy XIV czy Black Desert Online. Ścieżkę dźwiękową do gry współkomponował Hans Zimmer – uznany twórca muzyki filmowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 459 głosów czytelników.

Gry podobne do Bless Online

Wymagania wiekowe Bless Online

12+

Wymagania sprzętowe Bless Online

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-7700 3.6 GHz / AMD Ryzen 7 1700 3.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza, 55 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4670 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7870 lub lepsza, 55 GB HDD, Windows 7/8/8.1/10 64-bit

Zapowiedziano grę MMORPG Bless na silniku Unreal Engine 3
Zapowiedziano grę MMORPG Bless na silniku Unreal Engine 3

wiadomość19 października 2011

Firma Epic Games Korea podpisała umowę ze studiem Neowiz Games w sprawie osadzonej w klimatach fantasy gry MMORPG Bless, która wykorzysta technologię Unreal Engine 3.

PC
XONE