Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2011, 11:08

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Zapowiedziano grę MMORPG Bless na silniku Unreal Engine 3

Firma Epic Games Korea podpisała umowę ze studiem Neowiz Games w sprawie osadzonej w klimatach fantasy gry MMORPG Bless, która wykorzysta technologię Unreal Engine 3.

Jak donosi serwis Ten Ton Hammer, koreański oddział firmy Epic Games podpisał porozumienie z pochodzącym z tego kraju studiem Neowiz Games, odpowiedzialnym między innymi za wydanie strzelanki Alliance of Valiant Arms. Dotyczy ono gry Bless, pierwszej pozycji z gatunku MMORPG w dorobku studia Neowiz, która powstaje na bazie silnika Unreal Engine 3.

Zapowiedziano grę MMORPG Bless na silniku Unreal Engine 3 - ilustracja #1

W związku z zastosowaniem tej technologii, od strony wizualnej nowa produkcja powinna prezentować bardzo wysoki poziom. Duży nacisk położono na takie szczegóły jak zaawansowana mimika twarzy, czy minimalne ruchy palców. Ze względu na rozbudowane otwarte przestrzenie, konieczne było zastosowanie narzędzia Unreal Landscape przygotowanego przez koreański oddział Epic Games. Dzięki temu rozwiązaniu generowanie dużych lokacji ma w mniejszym stopniu obciążać pamięć komputera, choć z pewnością uruchomienie tego tytułu będzie wymagać stosunkowo mocnego sprzętu w porównaniu do większości gier MMORPG.

Pod względem fabularnym raczej nie mamy co liczyć na oryginalne rozwiązania. Akcja rozgrywa się w dwóch królestwach, Hierapolis i Cosmopolis, zamieszkanych przez dziesięć ras. Każda z nich posiada własną historię i oddzielne terytorium. Wrogie armie reprezentujące dwie potęgi toczą zażarty konflikt, u którego podstaw leżą różnice natury religijnej oraz filozoficznej.

Od dwóch lat w pracach nad grą MMORPG Bless bierze udział zespół składający się z ponad 150 pracowników studia Neowiz. Obecnie nie znamy nawet przybliżonej daty premiery. Miejmy nadzieję, że produkcja będzie również dostępna na Starym Kontynencie.

Poniżej prezentujemy pierwszy oficjalny zwiastun gry Bless: