filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 września 2021, 14:00

Spin-off The Boys dostał zielone światło od Amazona; znamy nowe showrunnerki

Amazon Prime Video zamówiło pierwszy sezon spin-offu The Boys. Ogłoszono także, kto zastąpi Craiga Rosenberga w roli showrunnera.

Jak informowaliśmy w ubiegłym roku, w planach jest stworzenie spin-offu odnoszącego sukcesy serialu The Boys. Twórcy powoli pracowali nad nową produkcją z superbohaterskiego uniwersum, która właśnie otrzymała zielone światło od streamingowego giganta Amazon Prime Video.

Wraz z tym ogłoszeniem The Hollywood Reporter informuje, że za sterami niezatytułowanej jeszcze produkcji staną Michele Fazekas i Tara Butters, które wcześniej pracowały nad Agentką Carter. Zastąpią one Craiga Rosenberga, który zrezygnował z powodu różnic kreatywnych.

Fabuła serialu rozgrywać się będzie w prowadzonej przez Vought International, jedynej amerykańskiej uczelni przeznaczonej wyłącznie dla młodych superbohaterów. Produkcja opowie o rywalizujących ze sobą o najlepsze kontrakty herosach, w których buzują hormony, podczas gdy ich fizyczne, seksualne i moralne granice zostaną poddane testom. Połowicznie serial o college’u, połowicznie Igrzyska śmierci – z sercem, satyrą i sprośnością The Boys.

Eric Kripke, twórca serialu The Boys, w ten sposób wypowiedział się o spin-offie:

Podobnie jak Mork i Mindy, spin-off Happy Days, co jest szalonym faktem – nasz spin-off będzie istnieć w Kinowym Uniwersum Vought, ale będzie posiadać własny ton i styl. To będzie nasze spojrzenie na serial college’owy z zespołem fascynujących, skomplikowanych i czasem śmiertelnych młodych herosów. Michele i Tara to zimnokrwiste geniuszki. Cieszymy się, że staną za sterami tej produkcji i jesteśmy wdzięczni Sony i Amazonowi za tę szansę. Kochamy ten serial i nie możemy doczekać się, aż go obejrzycie.

W rolach młodych superbohaterów wystąpią: Jaz Sinclair (Chilling Adventures of Sabrina), Lizze Broadway (Tu i teraz), Shane Paul McGhie (Niewiarygodne), Aimee Carrero (Elena z Avaloru), Reina Hardesty (Brockmire) i Maddie Phillips (Nastoletnie łowczynie nagród).

Poza Fazekas i Butters producentami serialu będą również Eric Kripke, Seth Rogen, Evan Goldberg, James Weaver, Neal H. Moritz, Ori Marmur, Pavun Shetty, Ken Levin, Jason Netter, Garth Ennis, Darick Robertson i Michaela Starr.

  1. 3. sezon The Boys zgorszy nas jeszcze bardziej. Showrunner nigdy wcześniej nie nakręcił nic bardziej szalonego
  2. Tak wygląda Dean Winchester z Supernatural jako Soldier Boy w 3. sezonie The Boys

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej