Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 września 2021, 14:00

autor: Edyta Jastrzębska

Spin-off The Boys dostał zielone światło od Amazona; znamy nowe showrunnerki

Amazon Prime Video zamówiło pierwszy sezon spin-offu The Boys. Ogłoszono także, kto zastąpi Craiga Rosenberga w roli showrunnera.

Jak informowaliśmy w ubiegłym roku, w planach jest stworzenie spin-offu odnoszącego sukcesy serialu The Boys. Twórcy powoli pracowali nad nową produkcją z superbohaterskiego uniwersum, która właśnie otrzymała zielone światło od streamingowego giganta Amazon Prime Video.

Wraz z tym ogłoszeniem The Hollywood Reporter informuje, że za sterami niezatytułowanej jeszcze produkcji staną Michele Fazekas i Tara Butters, które wcześniej pracowały nad Agentką Carter. Zastąpią one Craiga Rosenberga, który zrezygnował z powodu różnic kreatywnych.

Fabuła serialu rozgrywać się będzie w prowadzonej przez Vought International, jedynej amerykańskiej uczelni przeznaczonej wyłącznie dla młodych superbohaterów. Produkcja opowie o rywalizujących ze sobą o najlepsze kontrakty herosach, w których buzują hormony, podczas gdy ich fizyczne, seksualne i moralne granice zostaną poddane testom. Połowicznie serial o college’u, połowicznie Igrzyska śmierci – z sercem, satyrą i sprośnością The Boys.

Eric Kripke, twórca serialu The Boys, w ten sposób wypowiedział się o spin-offie:

Podobnie jak Mork i Mindy, spin-off Happy Days, co jest szalonym faktem – nasz spin-off będzie istnieć w Kinowym Uniwersum Vought, ale będzie posiadać własny ton i styl. To będzie nasze spojrzenie na serial college’owy z zespołem fascynujących, skomplikowanych i czasem śmiertelnych młodych herosów. Michele i Tara to zimnokrwiste geniuszki. Cieszymy się, że staną za sterami tej produkcji i jesteśmy wdzięczni Sony i Amazonowi za tę szansę. Kochamy ten serial i nie możemy doczekać się, aż go obejrzycie.

W rolach młodych superbohaterów wystąpią: Jaz Sinclair (Chilling Adventures of Sabrina), Lizze Broadway (Tu i teraz), Shane Paul McGhie (Niewiarygodne), Aimee Carrero (Elena z Avaloru), Reina Hardesty (Brockmire) i Maddie Phillips (Nastoletnie łowczynie nagród).

Poza Fazekas i Butters producentami serialu będą również Eric Kripke, Seth Rogen, Evan Goldberg, James Weaver, Neal H. Moritz, Ori Marmur, Pavun Shetty, Ken Levin, Jason Netter, Garth Ennis, Darick Robertson i Michaela Starr.

  1. 3. sezon The Boys zgorszy nas jeszcze bardziej. Showrunner nigdy wcześniej nie nakręcił nic bardziej szalonego
  2. Tak wygląda Dean Winchester z Supernatural jako Soldier Boy w 3. sezonie The Boys