Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 września 2020, 17:05

Mało Wam The Boys? Amazon planuje rozszerzenie uniwersum

Amazon ogłosił, że powstanie spin-off popularnego serialu The Boys, którego akcja będzie rozgrywała się w szkole dla młodych superbohaterów. Scenariuszem do niego zajmuje się Craig Rosenberg – producent oryginału.

Choć drugi sezon serialu The Boys, ze względu na raczej nietypowy dla platform streamingowych sposób wypuszczania kolejnych odcinków (jeden na tydzień), znalazł się w ogniu krytyki, nie można powiedzieć, że jest on klapą. Wręcz przeciwnie – jak twierdzą przedstawiciele Amazona, jego premiera była największą w historii, jeśli chodzi o produkcje oryginalne platformy Prime Video (przez pierwsze dwa tygodnie opublikowane odcinki cieszyły się oglądalnością aż o 89% większą w porównaniu do pierwszego sezonu). Na fali tego sukcesu pojawiło się oficjalne ogłoszenie, że produkcja o nietypowej grupie samozwańczych obrońców sprawiedliwości rywalizujących z nie do końca prawymi superbohaterami otrzyma spin-off (via The Hollywood Reporter).

Mało Wam The Boys? Amazon planuje rozszerzenie uniwersum - ilustracja #1
Czy spin-off The Boys dorówna oryginałowi?

Prace nad spin-offem The Boys, którego tytuł nie jest jak na razie znany, ponoć trwają już od dłuższego czasu, lecz nabrały tempa po bardzo dobrej premierze sezonu drugiego. Za scenariusz do nowej produkcji osadzonej w uniwersum, które narodziło się na kartach komiksu autorstwa Gartha Ennisa i Daricka Robertsona, odpowiada Craig Rosenberg, producent wykonawczy oryginalnego serialu.

Akcja spin-offu będzie rozgrywać się w prowadzonym przez korporację Vought International jedynym amerykańskim college'u przeznaczonym wyłącznie dla młodych superbohaterów. Cała historia w nim przedstawiona ma po części być szkolną opowieścią, a po części czymś w stylu Igrzysk śmierci. Będziemy śledzili losy nastolatków, w których buzują hormony, rywalizujących o jak najlepsze kontrakty w największych miastach. Po drodze granice ich fizyczności, seksualności oraz moralności zostaną wystawione na próbę.

Dalsze szczegóły na temat spin-offu The Boys nie są jak na razie znane. Podano jedynie, że w gronie producentów tytułu, prócz Rosenberga, znaleźli się Eric Kripke (showrunner oryginału), Seth Rogen, Evan Goldberg, James Weaver, Neal H. Moritz i Pavun Shetty, a także autorzy komiksów, czyli Garth Ennis oraz Darick Robertson.

Zatem choć wiemy już, że spin-off The Boys powstaje, jego premiera jest pieśnią przyszłości. Na razie miłośnicy tego uniwersum muszą się zadowolić kolejnymi odcinkami drugiego sezonu oryginalnego serialu. Ostatni z nich zadebiutuje na platformie Amazon Prime Video 9 października.

  1. Strona główna platformy Amazon Prime Video