Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 września 2020, 14:09

autor: Dameredet

The Boys - 2. sezon bombardowany w recenzjach z nietypowego powodu

The Boys – serial o nieco innym podejściu do tematu superbohaterów - otrzymał właśnie drugi sezon. Jednak fani nie ocenili go zbyt dobrze. Dlaczego serial Amazona został zbombardowany?

The Boys - 2. sezon bombardowany w recenzjach z nietypowego powodu - ilustracja #1
The Boys wrócili… a właściwie wracają.

Pierwszy sezon serialu The Boys okazał się ogromnym sukcesem platformy streamingowej Amazona. Adaptacja nietypowego komiksu superbohaterskiego była oglądana częściej niż serialowe produkcje Marvela i stała się największym hitem Amazon Prime Video. Jednak drugi sezon został zbombardowany jednogwiazdkowymi ocenami. Powodem jest miłość fanów do serialu. Ci, którzy obejrzeli cały pierwszy sezon w dniu premiery, na ciąg dalszy zmagań „chłopaków” musieli czekać rok. Teraz Amazon postanowił udostępnić tylko trzy odcinki, a resztę dodawać w kolejnych tygodniach.

Fanom nie spodobał się ten pomysł i dali upust swojemu oburzeniu za pomocą negatywnych ocen. Zarzucili platformie przestarzałe „telewizyjne” podejście i zagrozili anulacją subskrypcji. Obecnie negatywne oceny, mówiące o modelu udostępniania odcinków, stanowią 66% (50% - 1 gwiazdka, 9% - 2 gwiazdki, 7% - 3 gwiazdki) wszystkich opinii. Warto zauważyć, że są to oceny użytkowników. Krytycy przyjęli serial zdecydowanie cieplej. Na stronie drugiego sezonu na Rotten Tomatoes pojawiło się 58 opinii krytyków, a 97% z nich to pozytywne „świeże pomidory”.

Chociaż bombardowania miewają negatywny wpływ na losy produkcji, w tym wypadku jest to raczej wątpliwe - Amazon zamówił już 3 sezon. Czy w takim razie fani wywalczą szybszy dostęp do ulubionego serialu?