Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 17 września 2019, 09:59

autor: Adrian Werner

The Boys Amazonu popularniejsze niż seriale Marvela

Według firmy Parrot Analitycs serial The Boys stał się największym sukcesem serwisu Amazon Prime Video. Co więcej, pod względem popularności bije na głowę telewizyjne produkcje Marvela.

The Boys okazało się wielkim przebojem. - The Boys Amazonu popularniejsze niż seriale Marvela - wiadomość - 2019-09-17
The Boys okazało się wielkim przebojem.

Już od kilku tygodni wiemy, że serial The Boys stał się jedną z najchętniej oglądanych produkcji stworzonych przez Amazon Studios. Nieznana była tylko skala tego sukcesu. Okazuje się, że produkcja popularnością bije na głowę seriale Marvela.

Serwisy streamingowe niechętnie dzielą się wynikami oglądalności, więc firmy analityczne muszą polegać na innych metodach określania powodzenia produkcji dostępnych w tego typu usługach. Firma Parrot Analitycs kalkuluje „popyt”, bazując na komentarzach w platformach społecznościowych oraz pobraniach plików wideo z nielegalnych źródeł.

Według Parrot Analitics trzy tygodnie po premierze zainteresowanie The Boys wyrażano 50 milionów razy dziennie. Dla porównania, w przypadku seriali Marvela na Netfliksie liderką jest Jessica Jones, która po analogicznym czasie od premiery mogła się pochwalić 20 mln przejawów zainteresowania dziennie.

Donoszący o popularności The Boys serwis Metro.co.uk nie precyzuje, czy serial przebija wszystkie telewizyjne produkcje należące do marki Marvel, czy też tylko te dostępne na Netfliksie. Bezpieczniej jest jednak założyć, że chodzi o drugą z tych opcji, gdyż w artykule wymieniane są jedynie takie tytuły jak Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist, Luke Cage oraz Punisher. Oczywiście istnieje też możliwość, że te produkcje i tak są popularniejsze niż np. Agenci Tarczy.

Ponadto według Parrot Analitycs The Boys stało się już największym hitem w historii Amazon Studios, a nie jedynie „jednym z największych”. Nie dziwi zatem, że firma szybko zamówiła drugi sezon, do którego zdjęcia już trwają.

  1. Oficjalna strona Amazon Prime Video
  2. The Boys - Marvel w krzywym zwierciadle - felieton

ZASTRZEŻENIE:

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizje z reflinka umieszczonego w tekście.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.